20 kwi 2016 20:30
90+2'

Hertha jeszcze bezskutecznie próbowała strzelić bramkę honorową.

88'

Dortmundczycy spokojnie rozgrywają piłkę w oczekiwaniu na ostatni gwizdek. Wrócą do Berlina 21 maja, kiedy w finale Pucharu Niemiec zmierzą się z Bayernem.

84'

Dortmund. Schodzi: Marcel Schmelzer. Wchodzi: Erik Durm.

83'

Gol! Strzelił Henrich Mchitarjan. Asystował mu Marco Reus. To już ostateczny koniec szans nadziei Herthy! Składna akcja Borussii, którą po podaniu Reusa sfinalizował Mchitarjan, dopełniając formalności.

80'

Jarstein wciąż ma sporo pracy i wydaje się, że Borussia pozostając w ofensywie, ma już zagwarantowane zwycięstwo i awans.

78'

To mogło być wejście smoka! Gundogan w pierwszej kontakcie z piłką ostemplował słupke bramki Herthy!

75'

Gol! Strzelił Marco Reus. Asystował mu Shinji Kagawa. Jest drugi gol dla Borussii! Po szybkim kontrataku Kagawa idealnie dograł do Reusa, który uderzył z pierwszej piłki nie do obrony dla Jarsteina!

Borussia Dortmund
74'

Kalou! Iworyjczyk był bliski wyrównania, ale jego strzał głową przeszedł tuż obok słupka!

73'

Żółtą kartkę otrzymał Marvin Plattenhardt.

72'

Hertha ma problemy w obronie, ale potrafi też zaatakować. Borussia musi uważać.

70'

Żółtą kartkę otrzymał Gonzalo Castro.

69'

Cudów dokonuje Jarstein! Tym razem Norweg fantastycznie zareagował po strzale Mchitarjana z powietrza i odbił piłkę.

68'

Kolejna szansa dla BVB! Schmelzer przytomnie zgrał piłkę głową do Ramosa, którego w kapitalnym stylu powstrzymał Jarstein!

64'

Teraz było bardzo groźnie pod bramką Borussii, ale Kalou z najbliższej odległości nie zdołał skierowac piłki do siatki.

64'

Wreszcie składna akcja Herthy. Ostatecznie Castro wybił piłkę po dośrodkowaniu Haraguchiego.

60'

Zmarnowany kontratak Borussii po tym, jak Reus niedokładnie dogrywał do Kagawy.

57'

Borussia nie ustaje w wysiłkach, by podwyższyć prowadzenie.

55'

Przed szansą stanął Kagawa, ale również Japończyk nie trafił w światło bramki.

54'

Dośrodkowanie Piszczka w poszukiwaniu Ramosa. Piłkę przejął Jarstein.

53'

Po przerwie utrzymuje się znaczna przewaga Borussii. Hertha wciąż bez argumentów w ofensywie.

50'

Mchitarjan miał sporo przestrzeni na 18. metrze, jednak uderzył bardzo źle.

46'

Początek II połowy.

45'

Teraz okazję miała Hertha! Po dograniu Weisera Hegeler strzelał z około 8 metrów i trafił prosto w Burkiego. Szczęście po stronie BVB!

43'

Reus huknął z dystansu i Jarstein z trudem sparował piłkę na rzut rożny!

41'

Hummels poszedł na przebój! Obrońca wpadł w pole karny Herthy, minął dwóch obrońców i ostatecznie oddał strzał, który został przyblokowany.

41'

Znakomita okazja dla Borussii, jednak Schmelzer potknął się w polu karnym i ostatecznie został przyblokowany przez obrońcę!

39'

Bez zagrożenia dla Burkiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wciąż niewiele udaje się berlińczykom.

36'

Mchitarjan dośrodkował przed bramkę. Wyglądało to obiecująco, ale piłka przeszyła tylko powietrze i opuściła boisko.

34'

Bardzo dobrze prezentują się dzisiaj podopieczni Thomasa Tuchela. Hertha nie ma wiele do powiedzenia.

32'

Ładna akcja Ramosa i strzał Kolumbijczyka z ostrego kąta. Na posterunku był Jarstein.

30'

Mchitarjan przebił się przez mur, ale uderzył obok słupka bramki Herthy.

29'

Faul Brooksa na Kagawie i będzie okazja do oddania strzału na bramkę Jarsteina.

26'

Stuprocentowa okazja Reusa! Gwiazdor BVB otrzymał podanie od Schmelzera i zupełnie niekryty uderzał z 10 metrów. Przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką!

24'

Gospodarze zaczęli przenosić ciężar gry na połowę Borussii, ale pod bramkę Burkiego nie potrafią się zbliżyć.

20'

Gol! Strzelił Gonzalo Castro. Borussia na prowadzeniu po ładnej akcji! Kagawa dograł przed bramkę, gdzie Reus nie zdołał oddać strzału, ale piłka dotarła do Castro, który perfekcyjnym technicznym uderzeniem z 18 metrów nie dał szans Jarsteinowi!

1
17'

Ramos dostarczył piłkę w pole bramkowe, gdzie przytomnie interweniował Jarstein i zażegnał niebezpieczeństwo.

15'

Dokładne dośrodkowanie Mchitarjana w pole karne z rzutu wolnego, jednak Bender nie wygrał pojedynku powietrznego z obrońcami Herthy.