90'

Świetna odpowiedź Ajaksu na pięć bramek PSV w meczu z SC Cambuur.

86'

Gol! Strzelił Amin Younes.

Po centrze Veltmana piłka trafiła do znajdującego się w narożniku pola karnego Younesa, który pokonał Marsmana soczystym strzałem pod poprzeczkę.

Ajax Amsterdam
86'

Ajax idzie za ciosem i chce z przytupem zakończyć sezon.

82'

Gol! Strzelił Viktor Fischer. Asystował mu Amin Younes.

Wejście smoka Fischera! Younes zagrał przed pole karne do Duńczyka, a ten pokonał Marsmana płaskim uderzeniem z 17 metrów.

81'

Ajax. Schodzi: Vaclav Cerny. Wchodzi: Viktor Fischer.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Vaclav Cerny #32
80'

Gol! Strzelił Mike van der Hoorn. Asystował mu Amin Younes.

Po krótko rozegranym rzucie wolnym Younes miękko dośrodkował piłkę w pole karne Twente i van der Hoorn pokonał Marsmana uderzeniem głową.

76'

Twente. Schodzi: Robbert Schilder. Wchodzi: Tim Hoelscher.

Tim Hoelscher #12
Robbert Schilder #5
75'

Ajax. Schodzi: Kenny Tete. Wchodzi: Jairo Riedewald.

73'

Twente odgryza się Ajaksowi! Teraz Ede uderzył nieznacznie obok bramki Ajaksu.

70'

Fantastyczna interwencja Cillessena po strzale Ziyecha, po którym piłka zmierzała w samo okienko bramki Ajaksu!

68'

Żółtą kartkę otrzymał Peet Bijen.

Peet Bijen #25
FC Twente
64'

Ajax wyraźnie zdominował gości, którzy mają problem z opuszczeniem swojej połowy boiska.

61'

Younes pomknął środkiem pola i uderzył groźnie na bramkę Marsmana, który z problemami sparował piłkę na rzut rożny,

58'

Ajax jest głodny kolejnych bramek i prowadzi atak za atakiem na bramkę Twente.

54'

Słupek uratował Twente przed stratą drugiego gola! Po dalekim podaniu Younesa w dobrej sytuacji znalazł się Viergever, przerzucił piłkę nad Marsmanem, ale po jego uderzeniu piłka trafiłą tylko w słupek braki gości.

50'

Ziyech zdecydował się na niesygnalizowane uderzenie, ale po strzale najskuteczniejszego zawodnika Twente piłka wpadł wprost w ręce Cillessena.

48'

Veltman huknął z 25 metrów, ale posłał piłkę nieznacznie obok bramki Twente.

46'

Początek II połowy. Od środka Twente.

45+1'

Ajax wrócił z dalekiej podróży! W dobrej sytuacji znalazł się Ziyech, ale Cillessen zdołał obronić jego uderzenie z ostrego kąta.

44'

Żółtą kartkę otrzymał Nick Viergever.

43'

Fatalne zachowanie Cabrala! Po świetnej akcji kolegów pomocnik Twente znalazł się z piłką w polu karnym Ajaksu, ale z 10 metrów uderzył słabo i wprost w Cillessena.

41'

Po objęciu prowadzenia Ajax cofnął się do defensywy i sprawdza, co goście mają do zaproponowania w ofensywie.

37'

Gol! Strzelił Vaclav Cerny. Asystował mu Joel Veltman.

Veltman odebrał piłkę rywalowi i od razu uruchomił młodego Czecha, który wpadł w pole karne Twente i pokonał Marsmana uderzeniem prawą nogą.

35'

Ajax od dłuższego czasu bije głową w mur. Gra nie klei się ekipie Franka de Boera.

32'

Fatalne wieści dla Ajaksu - Eindhoven prowadzi 2:1 z SC Cambuur. Zespół Milika nie może sobie pozwolić na wpadkę i stratę punktów.

30'

Krótka przerwa w grze. W starciu z Gudeljem ucierpiał Ziyech.

28'

Arkadiusz Milik zagłókował w kierunku bramki Twente, ale piłka wpadła wprost w ręce golkipera gości.

28'

Niecelne uderzeniego Cerny'ego sprzed pola karnego.

25'

Ajax prowadzi grę, ale gościom trzeba oddać, że bronią się bardzo umiejętnie. W drugim kwadransie gry gospodarze nie zagrozili jeszcze bramce Marsmana.

22'

Tymczasem w Eindhoven remis 1:1.

20'

Jest i pierwszy atak gości, ale w decydującym momencie El Azzouzi uderzył z 12 metrów wysoko nad bramką Ajaksu.

18'

Trwa szturm Ajaksu. Twente w głębokiej defensywie.

15'

W równolegle rozgrywanym meczu PSV Eindhoven remisuje bezbramkowo z SC Cambuur Leeuwarden.

14'

Tym razem po strzale Milika piłka trafiła w mur gości.

13'

Kolejna szansa dla Milika. Teraz Ajax ma rzut wolny z ok. 25 metrów.

10'

Po centrze Veltmana z prawego skrzydła Milik zagłókował groźnie z 11 metrów, ale Marsman zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

8'

Ajax podkręca tempo, a goście z Enschede na razie mają mało do powiedzenia.

4'

Świetny strzał Milika, ale jeszcze lepsza interwencja Marsmana! Bramkarz Twente zdołał odbić dłońmi "petardę" Polaka.

3'

Ajax ma rzut wolny 18 metrów od bramki Twente. Przy piłce Milik i Gudejl.

3'

Pierwsze minuty pod dyktando Ajaksu.

14:01

Piłkarze są już na murawie. Ajax wystąpi w tradycyjnych biało-czerwonych koszulkach oraz białych spodenkach i getrach. Twente zagra w błękitnych trykotach.

14:01

Na dwie kolejki przed końcem sezonu liderem Eredivisie jest Ajax, co oznacza, że Arkadiusz Milik ma szansę na wejście do naprawdę wąskiego grona Polaków, którzy zostali mistrzami Holandii.

13:54

W wyjściowym składzie Ajaksu znalazł się oczywiście Arkadiusz Milik. Z kolei na ławce rezerwowych Twente mecz zacznie Oskar Zawada.