Finlandia
90'

Doliczone 3 minuty.

87'

Lukas Hradecky wybiegł na przedpole i sprzątnął piłkę sprzed nosów szykujących się do strzału Włochów. Musieli obejść się smakiem gola.

83'

Włosi utrzymują się w posiadaniu piłki w środku pola. Nie powinno im się stać nic złego w pojedynku z bardzo mizernym przeciwnikiem.

81'

Włochy. Schodzi: Simone Zaza. Wchodzi: Graziano Pelle.

77'

Świetną szansę miał Simone Zaza. Nie wykorzystał jej. Miał przed sobą tylko bramkarza, a jednak nadział się na jego interwencję.

73'

Finlandia. Schodzi: Alexander Ring. Wchodzi: Thomas Lam.

wchodzi Wchodzi
Thomas Lam #16
schodzi Schodzi
73'

Finlandia. Schodzi: Jere Uronen. Wchodzi: Jukka Raitala.

Jukka Raitala #22
Jere Uronen #18
71'

Gol! Strzelił Daniele De Rossi. Asystował mu Antonio Candreva.

Zmiennik znalazł się umiejętnie w polu karnym i złożył do strzału głową. Lukas Hradecky nawet nie podjął interwencji i zrobiło się 2:0!

67'

Włosi chcieli drugi rzut karny. Bas Nijhuis nakazał im kontynuować grę, a futbolówka trafiła w posiadanie Lukasa Hradeckiego.

65'

Trochę straciła rumieńców ofensywa reprezentacji Włoch. Ofensywa Finlandii ani przez moment tych rumieńców nie miała.

62'

Po raz pierwszy Salvatore Sirigu musiał chwycić piłkę we własnym polu karnym. Gianluigi Buffon wygląda na nieźle znudzonego tym co ogląda.

60'

Pół godziny do końca meczu i wciąż 1:0. Włosi nie zmieniają typowego dla futbolu w tym kraju wyniku.

56'

Tym razem Giorgio Chiellini faulował na połowie przeciwnika. Obrońca reprezentacji Włoch uśmiecha się pod nosem po decyzjach sędziego.

54'

Giorgio Chiellini zachował się dobrze w obronie, a na dodatek został sfaulowany. Piłka dla Squadra Azzurra.

51'

Emanuele Giaccherini miał trochę miejsca po szybkiej wymianie podań na lewej stronie boiska. Selekcjoner bije brawo, mimo że dośrodkowanie zostało zablokowane.

48'

Włosi w natarciu, a kibice oczekują od swoich pupili, że udokumentują przewagę wyższym wynikiem.

46'

Robin Lod za Teemu Pukkiego.

46'

Gra wznowiona po przerwie!

43'

Przesadził Leonardo Bonucci, który sfaulował w środku pola Joela Pohjanpalo. Sędzia dał do zrozumienia, że następnym razem wyciągnie kartkę z kieszonki.

40'

Błyskawiczna wymiana podań i wbiegający w pole karne Simone Zaza został zablokowany dosłownie w ostatnim momencie przed strzałem.

38'

Italia przesunęła formacje bardzo wysoko. Po chwili przyspieszenie i Paulus Arajuuri musiał blokować Marco Parolo blisko własnej bramki.

35'

Pełna kontrola. Spokojne wymiany podań w wykonaniu Włochów kończone od czasu do czasu strzałami. Salvatore Sirigu nie ma nic do roboty w bramce.

33'

O wyniku decyduje strzał Antonio Candrevy z rzutu karnego.

30'

Marco Parolo podjął optymistyczną decyzję o strzale głową z 16. metra. Szansa powodzenia była niewielka, a na domiar złego spudłował.

29'

Zasłużone prowadzenie Italii. Na dodatek chce iść za ciosem i pozostaje na obrzeżach pola karnego Finlandii.

27'

Gol! Strzelił Antonio Candreva.

Poszkodowany wykonał rzut karny bardzo pewnie. Po uprzednim zmyleniu bramkarza uderzył z 11. metra w prawy róg na 1:0!

27'

Antonio Candreva zatańczył w polu karnym Finlandii i został wycięty przez przeciwnika. Rzut karny! Finowie nawet specjalnie nie protestowali!

24'

Lepsi są Włosi, ale tylko jedna z ich licznych akcji została sfinalizowana celnym strzałem. Brakuje im jakości przy wykończeniu.

21'

Strzał z dystansu, po którym Lukas Hradecky musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko. Chwila oddechu dla defensywy z Finlandii.

19'

Markus Halsti zabawił się przy linii bocznej boiska. Łatwo przełożył sobie przeciwnika, ale w dalszej fazie atak Finlandii nie wyglądał równie dobrze.

18'

Teraz wszystko było w granicach przepisów piłkarskich. Ciro Immobile wymienił piłkę z Simone Zazą i miał przed sobą tylko Lukasa Hradeckiego. Strzelił jednak niecelnie!

15'

Ciro Immobile złapany na spalonym. Napastnik reprezentacji Włoch nie zgadza się ze stanowiskiem sędziego Basa Nijhuisa.

13'

Po chwili celne uderzenie. Italia jest coraz lepsza. Simone Zaza sprawdził czujność bramkarza reprezentacji Finlandii strzałem sprzed pola karnego.

12'

Głębokie dośrodkowanie Antonio Candrevy. A może to był strzał. Pewne jest, że Lukas Hradecky interweniował pewnie na linii bramkowej.

9'

Andrea Barzagli zachował się dobrze na własnej połowie. Zabrał piłkę przeciwnikowi i odegrał do własnego bramkarza. Finowie nie mieli już tam czego szukać.

7'

Dobra wymiana podań i choć dośrodkowanie Ciro Immobile zostało ostatecznie zablokowane, to Włosi mieli jeszcze korner.

5'

Dośrodkowanie z narożnika boiska aż za miękkie. Wszyscy Włosi wiedzieli czego spodziewać się i jak zneutralizować zagrożenie.

3'

Piłka na połowie Finlandii, ale bez konkretów. Gospodarze w niebiesko-białych strojach, a przyjezdni na biało-niebiesko.

20:28

Sędzia: Bas Nijhuis (Holandia).

20:28

Reprezentacja Włoch zmierzy się w próbie generalnej przed Euro 2016 z Finami. W poprzednim meczu drużyna z północy kontynentu zremisowała z Belgią, więc potrafi zawiesić poprzeczkę wysoko.