24 lip 2016 15:30
90'

Doliczone 3 minuty przez Pawła Gila.

90'

Przemysław Szymiński wbiegł w pole karne Piasta Gliwice i oddał strzał po zgraniu Arkadiusza Recy. Za mocno podszedł pod piłkę i nie trafił w nią soczyście!

89'

Wrzutka z rzutu wolnego ominęła całe towarzystwo w polu karnym Piasta Gliwice. Najbliżej był Arkadiusz Reca i jest na siebie zły, że nie oddał strzału.

88'

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Pietrowski.

87'

Suną ataki beniaminka, ale brakuje w nich iskry, jakości. Jakub Szmatuła może spoglądać na wszystko bez dużego zdenerwowania.

82'

Jakub Szmatuła wybiegł prawie pod chorągiewkę, ale zrobił to odpowiedzialnie i przerwał atak Wisły Płock.

80'

10 minut nadziei beniaminka, by uniknąć pierwszej porażki w Lotto Ekstraklasie. Piłkarze w białych strojach szukają szansy na wyrównanie.

78'

Damian Piotrowski dryblował na prawej stronie i został zatrzymany dopiero faulem. Centra Dominika Furmana z rzutu wolnego zakończyła się strzałem Arkadiusza Recy obok słupka.

75'

4581 kibiców ogląda na żywo pierwszy, domowy mecz Piasta Gliwice.

74'

Niecelny strzał Dominika Furmana zza pola karnego i w statystyce uderzeń zrobiło się 8:8. Precyzyjniejsi są gliwiczanie.

73'

Tak to wygląda kilkanaście minut przed końcem regulaminowego czasu.

72'

Drużyna Marcina Kaczmarka w posiadaniu piłki. Piast Gliwice wrócił do średniego pressingu i obserwuje co wymyśli przegrywający zespół.

70'

Piast. Schodzi: Sasa Zivec. Wchodzi: Maciej Jankowski.

67'

Coraz bliżej wyrónania są piłkarze z Płocka. Coraz to nowe uderzenia z dystansu i Patryk Stępiński był już nie więcej niż metr od celu.

65'

Nafciarze gonią wynik. Zbyt krótko wybita po dośrodkowaniu piłka trafiła do Damiana Piotrowskiego, który od razu zdecydował się na strzał z półwoleja. Chybił!

63'

Po serii zmian zaatakował Dominik Furman. Dotychczas piłkarz kreowany na lidera środka pola Wisły Płock był niewidoczny, a przed momentem huknął z dystansu nad poprzeczką.

57'

Witalij Hemeha zbiegł z prawego skrzydła do środka. Od razu zdecydował się na płaski strzał. Zabrakło mu energii w stopie i Jakub Szmatuła nie miał problemu z interwencją.

55'

Gol! Strzelił Patrik Mraz. Asystował mu Marcin Pietrowski.

Dobre dośrodkowanie Marcina Pietrowskiego z prawej strony boiska. Na piłkę zapolował Patrik Mraz i strzałem głową wyprowadził Piasta Gliwice na prowadzenie 2:1!

54'

W drugiej połowie piłka głównie na połowie Wisły Płock. Drużyna prowadzona przez Marcina Kaczmarka nie potrafi wrócić do tego co było dobre w jej grze na początku spotkania.

52'

Po kornerze szybko sfaulował Dimitar Iliew i Sasa Zivec bił rzut wolny. Zbyt płaskie podanie wybił Dominik Furman.

51'

Żółtą kartkę otrzymał Dimitar Iliew.

Wisła Płock
50'

Wrzutka Tomasza Mokwy ominęła wszystkich zawodników zebranych w polu karnym beniaminka. Będzie jeszcze korner.

48'

Walka o punkty na stadionie Piasta Gliwice.

47'

Dobre uderzenie Heberta z 30 metrów. Seweryn Kiełpin bronił na raty, ale najważniejsze dla gości, że skutecznie.

46'

Gra wznowiona po przerwie!

45'

Doliczona minuta.

43'

Tomasz Mokwa wybił piłkę sprzed nosa Arkadiusza Recy. Obaj piłkarze występowali w wieku młodzieżowca we Flocie Świnoujście.

41'

Riposta nadeszła błyskawicznie! Jakub Szmatuła odetchnął z ulgą po zatrzymaniu strzału Arkadiusza Recy zza 16. metra. Tylko korner dla gości.

40'

Sasa Zivec miał trochę miejsca przed polem karnym i strzelił płasko z 25. metra. Uderzenie zatrzymał Seweryn Kiełpin.

39'

Ostatnie wyjścia Seweryna Kiełpina na przedpole nie były idealne. Piast Gliwice nie ukarał bramkarza strzałem do siatki za niefrasobliwość.

37'

Upalnie w Gliwicach.

35'

Uros Korun nie zraził się niepowodzeniem. Teraz nie w roli podającego, a strzelającego. Po dośrodkowaniu Bartosza Szeligi główkował metr obok słupka. Było niebezpiecznie!

34'

Cięte podanie Urosa Koruna w kierunku Sasy Ziveca. Tym razem piłka była zbyt szybka i poszybowała w rękawice Seweryna Kiełpina.

32'

Pauza nie była taka krótka. Piłkarze raczyli się napojami przez dwie minuty. Futbolówka ponownie w grze i w posiadaniu gliwiczan.

30'

Sędzia Paweł Gil zarządził krótką przerwę na uzupełnienie płynów po dwóch kwadransach.

28'

Piast Gliwice lepszy po zdobyciu gola. Gra wyżej i choć wciąż momentami brakuje jakości, to Wisła Płock nabrała respektu do przeciwnika.

26'

Żółtą kartkę otrzymał Cezary Stefańczyk.

25'

Sasa Zivec nie zagrał teraz równie dobrze jak przed golem. Niecelne podanie Słoweńca za linię boczną. Teraz Piast Gliwice musi odebrać futbolówkę.

24'

Żółtą kartkę otrzymał Tomislav Bozić.

Wisła Płock
23'

Aleksandar Sedlar kontrolował sytuację i pozwolił Jakubowi Szmatule interweniować na przedpolu. Sytuacja w polu karnym Piasta Gliwice wyjaśniona.

20'

Oba gole w Gliwicach miały w sobie coś specjalnego. Podobać mogły się asysta Mikołaja Lebedyńskiego i lob Sasy Ziveca. Wszystko zaczyna się od początku.

18'

Gol! Strzelił Sasa Zivec. Asystował mu Bartosz Szeliga.

Remis! Piast Gliwice szybko przejął piłkę, a Bartosz Szeliga wypuścił Sasę Ziveca w pojedynek sam na sam z Sewerynem Kiełpinem. Słoweniec zachował się przytomnie i trafił do siatki lobem ponad golkiperem!

17'

Jeszcze jeden faul. Tym razem Hebert staranował Witalija Hemehę w bocznym sektorze boiska. Ponownie Nafciarze od rzutu wolnego.

16'

Żółtą kartkę otrzymał Patrik Mraz.

Piast Gliwice
14'

Hebert wybił w pierwszym tempie dośrodkowanie Dimitara Iliewa z rzutu wolnego. Obrońca Piasta Gliwice namawia partnerów, by przesunęli wyżej formacje.

11'

Piast Gliwice nie przejmuje inicjatywy. Dotychczas oddał jeden, na dodatek anemiczny strzał na bramkę Nafciarzy.

9'

Wicemistrz Polski musi zaatakować. Szybko stracona bramka stawia gliwiczan w trudnej sytuacji. Podobnie źle ułożył się im mecz w Krakowie.

7'

Gol! Strzelił Arkadiusz Reca. Asystował mu Mikołaj Lebedyński.

Mikołaj Lebedyński asystował jak Zlatan Ibrahimović. Wychowanek Arkonii Szczecin dziobnął piętą dośrodkowanie Dimitara Iliewa za linię obrońców Piasta Gliwice. Był tam Arkadiusz Reca i główkował z bliska do siatki na 0:1!

5'

Strzał oddaje natomiast Piast Gliwice. Dobra wymiana podań i Bartosz Szeliga sprawdził czujność Seweryna Kiełpina. Bramkarz z Płocka interweniował bardzo spokojnie.

4'

Dłużej rozgrywa piłkę Wisła Płock. Piast Gliwice przesuwa się i nie pozwala beniaminkowi na oddanie strzału.

2'

Dimitar Iliew zbiegł głęboko i próbował uruchomić długim podaniem Mikołaja Lebedyńskiego. Bułgar kopnął piłkę za mocno i ta trafiła do Jakuba Szmatuły.

15:05

To pierwszy mecz Lotto Ekstraklasy w Gliwicach. Wcześniej kibice Piasta Gliwice obejrzeli nieudany występ swojego zespołu w II rundzie eliminacji Ligi Europy.

14:58

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

15:05

Ławka rezerwowych Wisły Płock: Bartosz Kaniecki - Damian Piotrowski, Dominik Kun, Piotr Wlazło, Bartłomiej Sielewski, Kamil Sylwestrzak, Jose Kante.

14:58

Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov - Josip Barisić, Marcin Flis, Edvinas Girdvainis, Maciej Jankowski, Paweł Moskwik, Michał Masłowski.

14:37

Pogoda dopisuje, pierwszy gwizdek coraz bliżej.

14:37

Beniaminek Wisła Płock spogląda na swojego przeciwnika - wicemistrza Polski z góry tabeli Lotto Ekstraklasy. Tydzień temu Nafciarze wygrali z Lechią Gdańsk, a Piast Gliwice został pokonany 1:5 przez Cracovię.