Lotto Ekstraklasa: 3. kolejka
31 lip 2016 15:30
97'

Mecz jest otwarty z obu stron, ale na sytuacje podbramkowe się to nie przekłada.

1
96'

Spotkanie potrwa jeszcze cztery minuty.

1
95'

Piesio uderzył soczyście z rzutu wolnego z 25 metrów, ale Sandomierski nie dał się zaskoczyć.

1
95'

Żółtą kartkę otrzymał Hubert Wołąkiewicz.

93'

Śpiączka zablokował wybicie Polczaka i ruszył w pościg za piłką, która poleciała w kierunku pola karnego Cracovii, ale szybszy przy futbolówce był czujny Sandomierski.

1
91'

Minęła 90. minuta gry, ale z uwagi na przerwę z początku II połowy sędzia Jarosław Przybył doliczy do regulaminowego czasu gry kilka ładnych minut.

1
90'

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Danielewicz.

1
85'

Oba zespoły mają ochotę na zdobycie zwycięskiej bramki. Ani Górnika, ani Cracovii remis nie zadowala, ale na nasiąkniętą wodą murawie obu drużynom trudno o skonstruowanie składnej akcji.

1
81'

Sandomierski wypiąstkował piłkę przed pole karne, gdzie dopadł do niej Danielewicz i uderzył bez przyjęcia, ale posłał futbolówkę tuż obok bramki Pasów.

1
78'

Szczepaniak złamał akcję do środka z lewego skrzydła i uderzył z 25 metrów, ale Prusak nie musiał interweniować.

2
71'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Dąbrowski.

Kabaret w Lublinie! Tymiński doprowadził do poważnej kontuzji Dąbrowskiego, który na boisko już nie wróci, ale żółtą kartką otrzymał Dąbrowski. Tymiński powinien wylecieć z boiska z czerwoną kartką.

69'

Szymon Drewniak uderzył z 25 metrów tuż nad poprzeczką bramki Cracovii.

1
66'

Nasiąknięta wodą jak gąbka murawa mocno utrudnia piłkarzom przyzowitą grę. Tym, co dzieje się na boisku, rządzi przypadek.

1
59'

Bonin strzelił po ziemi z 20 metrów, piłka tym razem nabrała rozpędu na mokrej nawierzchni, ale Sandomierski zdołał obronić uderzenie rywala.

1
55'

Jendrisek uderzył płasko z 12 metrów, ale piłka nie dotarła do Prusaka, a zatrzymała się w kałuży metr przed golkiperem Górnika.

1
53'

Gra wznowiona.

1
47'

Sędzia Jarosław Przybył zarządził przerwę z powodu obfitych opadów deszczu, które utrudniają grę.

1
15:00

Po zmianie stron piłkarzy obu drużyn przywitała soczysta ulewa.

1
46'

Początek II połowy. Od środka Górnik.

1
45'

I połowa została przedłużona o minutę.

1
15:00

Oberwanie chmury nad Lublinem.

1
42'

Szczepaniak tuż po przyjęciu piłki zgrabnie uwolnił się spod opieki Prusaka i odwrócił się w stronę bramki Górnika, ale nie uciekł obrońcy gospodarzy, który ostatecznie wślzgiem wyłuskał mu futbolówkę spod nóg.

1
39'

Pasy nie oddały jeszcze ani jednego strzału w światło bramki Prusaka. W przypadku krakowian to bardzo rzadka sytuacja.

1
36'

Budziński uderzył prosto z powietrza z 18 metrów, ale nie trafił w światło bramki Gónika.

1
36'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do stojącego na 10. metrze Szmatiuka, ale ten w dobrej sytuacji nie trafił czysto w futbolówkę i tę spokojnie złapał Sandomierski.

1
31'

Robi się ostro na murawie. Piłkarze nie szczędzą sobie razów.

1
28'

Bonin efektownie pomknął środkiem pola, mijając rywali jak slalomowe tyczki, ale z 17 metrów uderzył daleko od bramki Sandomierskiego.

1
26'

Cracovia jest dziś groźna tylko po stałych fragmentach gry. Teraz po kolejnym dośrodkowaniu Budzińskiego do pozycji strzeleckiej doszedł Szczepaniak, ale zagłówkował obok bramki Prusaka.

1
22'

Cracovia ma problem z opuszczeniem swojej połowy boiska. Górnik dobrze utrzymuje się przy piłce.

1
19'

Teraz po centrze Leandro z lewego skrzydła Polczak nie trafił w piłkę, doskoczyć do niej chciał Pitry, ale szybciej przy futbolówce zameldował się czujny Sandomierski. To były dwa poważne ostrzeżenia dla Cracovii.

1
1
18'

Bonin wstrzelił piłkę przed bramkę Cracovii z prawej strony pola karnego, Sandomierski przeciął to podanie, ale trącił futbolówkę tak, że ta pozostała bezapańską na 11. metrze i dopiero po chwili dopadł do niej Wójcicki, uprzedzając przy niej Grzelczaka.

1
17'

Cracovia odzyskała kontrolę nad spotkaniem.

1
16'

Teraz bez zagrożenia pod bramką Górnika po centrze Budzińskiego z rzutu wolnego.

1
13'

Po centrze Budzińskiego piłka trafiła do Covilo, ale nie trafił nią w światło bramki Górnika.

1
12'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Tymiński.

Górnik Łęczna
1
10'

Teraz to Górnik stara się prowadzić atak pozycyjny. Gospodarze nie decydują się na szybkie akcje, lecz cierpliwie rozgrywają piłkę.

1
7'

Gra się wyrównała, Górnik nie pozwala Cracovii na przejęcie inicjatywy.

1
6'

Żółtą kartkę otrzymał Miroslav Covilo.

4'

Cracovia buduje atak pozycyjny. Górnik broni się cały zespołem na swojej połowie boiska.

1
1'

Dragomir Vukobratović zdecydował się na strzał z 30 metrów, ale Grzegorz Sandomierski pewnie złapał toczącą się piłkę.

1
15:00

Sędzia Jarosław Przybył wyprowadza drużyn na murawę. Górnik wystąpi w zielonych koszulkach i getrach oraz czarnych spodenkach. Cracovia zagra w koszulkach w biało-czerwone pasy oraz białych spodenkach i getrach.

1
15:00

Na zmiany względem ostatniego spotkania z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (2:3) zdecydował się też trener Jacek ZielińskiRoberta Litauszkiego zastąpił Piotr Polczak , a Mateusza Cetnarskiego Mateusz Wdowiak.

1
15:00

W porównaniu z ostatnim meczem z Lechią Gdańsk (1:2) trener Andrzej Rybarski dokonał dwóch zmian w "11": Paweł Sasin zastąpił Łukasz Bogusławski, a Bartosza Śpiączkę Piotr Grzelczak.

1
14:51

W kadrze Cracovii na mecz z Górnikiem nie ma Bartosza Kapustki, który lada dzień zamieni Pasy na Leicester City.