Tak dziś bawili się kibice przyjezdni.

4
1
90+2'

Od nokautu na Arkadiuszu Malarzu wydarzyło się tyle co nic. Kibice Arki Gdynia rozpoczynają fetowanie historycznego zwycięstwa.

1
90'

Doliczone 6 minut przez sędziego Mariusz Złotka.

1
2
88'

Miroslav Bożok trafił w mur i odbita rykoszetem piłka wylądowała na górnej siatce. Za moment autor strzału opuści boisko.

87'

Michał Kopczyński stracił futbolówkę i ratował się faulem na Rafale Siemaszko. Wielka narada gdynian, co zrobić z rzutem wolnym.

86'

Zmieniony piłkarz Arki Gdynia strzelił pierwszego gola, przed drugim zagrał kluczowe podanie, a przy trzecim asystował. Mocno podrasował swoje statystyki Marcus Vinicius da Silva.

84'

Damian Zbozień kontrolował sytuację i odegrał piłkę głową do własnego bramkarza.

1
81'

Gra wznowiona po trzech minutach. Arkadiusz Malarz stanął na nogi i będzie pilnować bramki Legii Warszawa. Besnik Hasi wykorzystał już komplet zmian.

1
80'

Trwa przerwa i Arkadiusz Malarz jest opatrywany przez sztab Legii Warszawa. Potrzebuje chwili, by odzyskać siły i świadomość.

78'

Arkadiusz Malarz zderzył się z Maciejem Dąbrowskim. Bramkarz Legii Warszawa upadł niebezpiecznie na boisko. Wyglądało to groźnie.

77'

Antoni Łukasiewicz został trafiony futbolówką w rękę we własnym polu karnym. Mariusz Złotek nie widział podstaw, by podyktować jedenastkę.

76'

16516 kibiców ogląda na żywo mecz Legii Warszawa. Większość zasiadająca na trybunach jest niezadowolona z wyniku.

1
74'

Aleksandar Prijović główkował obok słupka, a po chwili nastrzelił przeciwnika i wywalczył wrzut z autu.

73'

Mistrz Polski wymienia podania na połowie beniaminka. Goście nastawieni są aktualnie w 90 procentach na destrukcję.

72'

Adam Marciniak zdobył dziś dwa gole. Do jedenastki wskoczył zamiast Yannicka Kakoko.

70'

Pierwsze dośrodkowanie wybili gospodarze, a po chwili strzał Arkowców zatrzymał Mariusz Złotek.

69'

Nieco ponad 20 minut do końca meczu. Miroslav Bożok i Marcus Vinicius da Silva zastanawiali się jak spożytkować rzut wolny.

66'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Kopczyński za ostry faul na Mateuszu Szwochu.

1
64'

Piłka na połowie Arki Gdynia. Guilherme pobudza partnerów do ataku. Strzał Brazylijczyka zza 16. metra został zablokowany wślizgiem.

62'

Gol! Strzelił Kasper Hamalainen. Asystował mu Guilherme.

Odżywają nadzieje na dobry wynik Legii Warszawa. Fin główkował celnie do bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Konrad Jałocha został w blokach i skapitulował.

58'

Gol! Strzelił Adam Marciniak. Asystował mu Marcus Vinicius da Silva.

Piłkę dośrodkowaną z narożnika boiska wbił do siatki Adam Marciniak. Dobre uderzenie głową i Arkadiusz Malarz nie zapobiegł nieszczęściu na linii! To już mały pogrom.

58'

Dośrodkowanie Damiana Zbozienia zablokowane. Będzie szansa na poprawkę z rzutu rożnego.

55'

W międzyczasie jeszcze Mateusz Wieteska główkował z bliska w bramkarza Arki Gdynia. 10 minut uciekło już stołecznej drużynie po przerwie.

53'

Rzut wolny z okolic narożnika pola karnego. Do stojącej piłki podszedł Tomasz Brzyski i wykonał dobrze stałego fragmentu.

50'

Akcje trzech na dwóch. Ani jedna, ani druga ekipa nie rozegrała swojej poprawnie.

48'

Blisko gola na 0:3. Dawid Sołdecki główkował po dośrodkowaniu z narożnika boiska tuż obok bramki. Próbował jeszcze Dariusz Zjawiński, lecz spóźnił się.

47'

Na początek drugiej połowy Dariusz Zjawiński dośrodkował niezdarnie prosto do Arkadiusza Malarza.

46'

I gra wznowiona po przerwie.

1
46'

Legia. Schodzi: Jakub Rzeźniczak. Wchodzi: Guilherme.

20:01

Widowisko cechuje się sporą liczbą strzałów. Obie drużyny oddały 9. Precyzyjniejsza jest Arka, która pięciokrotnie trafiła w światło bramki i dwa razy do siatki.

20:01

Arka Gdynia gra o historyczne zwycięstwo. Zostało jej 45 minut, by je odnieść.

2
Czy Legia Warszawa odrobi stratę w drugiej połowie?
2
20:01

Legia Warszawa ma ponownie problem w meczu ligowym.

45'

Doliczona minuta.

42'

Kibice Legii Warszawie przypomnieli drużynie, że trzeba... grać. Miejscowa drużyna jest daleko od zwycięstwa.

1
40'

Stojan Vranjes nie wykorzystał szansy. Płaskie uderzenie z rzutu wolnego dość blisko słupka, ale jednak po szczęśliwej dla Arki Gdynia stronie.

39'

Kasper Hamalainen sprowokował przeciwnika do faulu i będzie szansa na zdobycie gola z rzutu wolnego z 23 metrów.

37'

Wrzut z autu a la Tomasz Hajto. Futbolówka ominęła całe towarzystwo w polu karnym mistrza Polski.

34'

Groźnie po obu stronach boiska. Konrad Jałocha zatrzymał strzał Jarosława Niezgody, natomiast Arkadiusz Malarz uderzenie Marcusa Viniciusa da Silvy.

33'

Okres chaosu przerwany faulem i piłka dla Arki Gdynia. Od rzutu wolnego Konrad Jałocha.

32'

Na transparencie kibiców Legii Warszawa podziękowania dla Oktawii Nowackiej, brązowej medalistki igrzysk olimpijskich.

30'

Konrad Jałocha to bramkarz, który trafił do Arki Gdynia z Legii Warszawa. Przez dwa kwadranse obronił wszystkie uderzenia gospodarzy.

28'

Było groźnie po wspomnianym rzucie rożnym. Na precyzyjną wrzutkę zapolował Jakub Rzeźniczak i główkował celnie. Na posterunku Konrad Jałocha.

27'

Wstrzelenie Tomasz Brzyskiego odbił pechowo Dawid Sołdecki i Konrad Jałocha wybił na korner dla pewności.

27'

Marcus dotychczas z golem oraz kluczowym podaniem. Bardzo efektywny jest pomocnik Arki Gdynia.

2
25'

Jeszcze jedna próba żółto-niebieskich z dystansu. Tym razem Legioniści zablokowali Damiana Zbozienia.

23'

Arkadiusz Malarz piąstkował dośrodkowanie z rzutu rożnego do przeciwników. Mateusz Szwoch zdecydował się na strzał z dystansu i spudłował.

22'

Koniec żartów dla Legionistów. Mają już dwa gole do odrobienia, a Arka Gdynia, poza bojaźliwym początkiem, gra konsekwentnie w obronie.

1
19'

Gol! Strzelił Adam Marciniak. Asystował mu Dariusz Zjawiński.

0:2 w Warszawie. Świetnie idzie Arkowcom! Po akcji prawą stroną Marcusa Viniciusa da Silvy Dariusz Zjawiński zastawił piłkę i zgrał ją do Adama Marciniaka. Były pomocnik Cracovii huknął do siatki po nodze Macieja Dąbrowskiego. Delikatny rykoszet zmylił bramkarza Legii.

17'

Jarosław Niezgoda debiutuje w Lotto Ekstraklasie. Były piłkarz Wisły Puławy nie strzelił czysto po zgraniu Aleksandara Prijovicia.

16'

Po kwadransie niespodziewane prowadzenie beniaminka i Legia Warszawa musi gonić wynik.

14'

Legia Warszawa zrobiła lepszy użytek z rzutu rożnego. Dośrodkowanie przedłużył Aleksandar Prijović w kierunku Stojana Vranjesa. Ten drugi był tuż przed bramką, ale piłka "przelała" mu się po nodze.

12'

Nic wynikło z kornera i Legia Warszawa próbuje przenieść grę na połowę beniaminka.

10'

Coraz lepsza jest Arka Gdynia w ofensywie. Marcin Warcholak włączył się do ataku i choć nadział się ze swoim dośrodkowaniem na obrońcę, wywalczył korner.

8'

Marcus Vinicius da Silva miał szansę na drugiego gola. Następny błąd Jakuba Rzeźniczaka, ale tym razem Brazylijczyk nie wymierzył kary.

6'

Gol! Strzelił Marcus Vinicius da Silva.

Pierwsza akcja, a w zasadzie stały fragment Arki Gdynia i gol! Potężne zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jakub Rzeźniczak nie potrafił wybić piłki, a wyłożył ją do strzału. Marcus Vinicius da Silva nie zmarnował prezentu i huknął z kilkunastu metrów do siatki.

5'

Mocne otwarcie Legionistów. Arka Gdynia musi nabrać pewności siebie przy Łazienkowskiej. Na razie ma szczęście, że trwa stan bezbramkowy.

2'

Jeszcze raz Konrad Jałocha musiał się wykazać. Po dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego niefortunnie interweniował Dawid Sołdecki i gdyby nie bramkarz, byłby gol samobójczy.

1'

38 sekunda i Tomasz Brzyski strzelił z ostrego kąta po akcji Jarosława Niezgody. Pierwsza interwencja Konrada Jałochy na rozgrzewkę.

1
20:01

Wszyscy gotowi do rozpoczęcia meczu. Legia Warszawa w białych strojach z czarnymi akcentami, a Arka Gdynia na żółto-niebiesko.

20:01

Ławka rezerwowych Arki Gdynia: Pavels Steinbors - Tadeusz Socha, Przemysław Stolc, Krzysztof Sobieraj, Rashid Yussuff, Adrian Błąd, Rafał Siemaszko.

19:16

Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Radosław Cierzniak - Igor Lewczuk, Adam Hlousek, Guilherme, Vadis Odjidja-Ofoe, Steeven Langil, Sebastian Szymański.

19:16

Legia Warszawa, która jest u bram Ligi Mistrzów, wystąpi w rezerwowym składzie w Lotto Ekstraklasie. Przeciwnikiem mistrza Polski będzie beniaminek Arka Gdynia. Obecnie drużyna znad morza jest wyżej niż Legia w tabeli.