Śląsk Wrocław
52' Robert Pich 76' Joan Angel Roman
Wisła Kraków
50' Patryk Małecki 56' Arkadiusz Głowacki
1:0 Zakończony
Koniec spotkania. Śląsk Wrocław wygrał 1:0. To drugie zwycięstwo WKS-u w tym sezonie na własnym stadionie.
Dobra interwencja Romana w defensywie, który przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Wisły.
4
Spotkanie potrwa trzy minuty dłużej.
4
Bardzo aktywny jest Joan Angel Roman. Ten zawodnik często jest przy piłce i sprawia problemy zawodnikom Wisły.
1
Spotknie we Wrocławiu obserwuje 9667 widzów.
1
Znów przed szansą stanął Joan Angel Roman, ale tym razem jego strzał z ostrego kąta obronił bramkarz Wisły.
3
1
1
Gol! Strzelił Joan Angel Roman. Asystował mu Łukasz Madej. Po dośrodkowaniu Madeja w polu karnym Wisły piłkę otrzymał Roman i pewnie skierował ją do bramki.
11
Dośrodkowanie w pole karne Śląska. Akcję zamkął Hugo Videmont, ale oddał niecelny strzał.
2
2
Niemal identyczna okazja po stronie Śląska. Niecelny strzał oddał Kamil Biliński.
2
Patryk Małecki wpadł w pole karne Śląska i wypracował sobie dobrą okazję. Pomocnik Wisły oddał techniczny strzał z ostrego kąta, a piłka przeleciała tuż obok bramki.
2
3
Po dośrodkowaniu Picha z rzutu wolnego piłka odbiła się od Pawelca. Po chwili pewnie złapał ją jednak Łukasz Załuska.
3
3
Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Śląska. Piłkę pewnie złapał Mariusz Pawełek.
2
Zza pola karnego chciał strzelać Robert Pich, ale został zablokowany. Wisła wyprowadziła szybką kontrę zakończoną uderzeniem Małeckiego. Skończyło się na rzucie rożnym dla Wisły.
2
Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Głowacki.
3
Z narożnika pola karnego mocny, celny strzał oddał Maciej Sadlok. Pawełek nie dał się jednak zaskoczyć.
2
Druga połowa to jak na razie słabe widowisko. Brakuje przede wszystkim dobrych okazji strzeleckich.
2
Żółtą kartkę otrzymał Robert Pich.
3
Żółtą kartkę otrzymał Patryk Małecki.
3
Tempo meczu nie jest porywające. Śląskowi i Wiśle brakuje też dokładności w rozgrywaniu piłki.
2
Rzut wolny dla Śląska. Do bramki Wisły około 30 metrów. Strzelał Kamil Dankowski, a z problemami piłkę wybijał Łukasz Załuska.
1
Początek drugiej połowy. Oba zespoły bez zmian.
1

Czy w drugiej połowie padną bramki?

2
Koniec pierwszej połowy.
Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.
1
Rzut wolny dla Wisły. Do bramki Śląska około 25 metrów. Strzelał Maciej Sadlok, ale piłka przeleciała obok słupka.
3
Wisła stara się atakować, rozgrywa piłkę, ale Śląsk przyzwoicie prezentuje się w defensywie.
4
Robert Pich dośrodkował w pole karne Wisły. Piłka wyszła jednak poza boisko. Łukasz Załuska nie musiał nawet interweniować.
2
Tym razem w pole karne Wisły z rzutu wolnego dośrodkował Robert Pich, a Łukasz Madej oddał minimalnie niecelny strzał głową.
1
Z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Madej, ale piłka została wybita przez obrońców Wisły.
3
Będzie rzut wolny dla Śląska na wysokości pola karnego Wisły.
4
Sporo niedokładności w ostatnich minutach na boisku.
3
Ryzykownie Mariusz Pawełek wybijał piłkę z własnego pola karnego. Bramkarz Śląska nie popełnił jednak błędu.
4
W odpowiedzi niecelnie główkował Kamil Biliński.
2
Po strzale Macieja Sadloka z dystansu piłkę pewnie złapał Mariusz Pawełek.
2
Dwa rzuty rożne dla Wisły. Bez efektu bramkowego.
5
Wiślacy wypracowali sobie dobrą okazję. Po zespołowej akcji i wymianie paru podań z kilkunastu metrów niecelnie strzelał jeden z zawodników Białej Gwiazdy. W odpowiedzi szybka akcja Śląska. Po dośrodkowaniu Riery gola nie zdołał jednak zdobyć Kamil Biliński.
3
Znów lekką przewagę ma Wisła, ale nie przekłada się to na okazje pod bramką Śląska.
2
Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Śląska piłkę wypiąstkował Mariusz Pawełek.
6
Brakuje w ostatnich minutach dobrych okazji strzeleckich. Gra toczy się głównie w środku boiska.
2
Zza pola karnego niecelnie strzelał Sito Riera. W ostatnich minutach spotkanie się wyrównało.
1
Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole Wisły. Obrońcy drużyny z Krakowa zdołali wybić piłkę. Wisła wyszła z groźną kontrą, lecz zabrakło dokładnego dogrania w polu karnym WKS-u.
3
Przed polem karnym Wisły dryblował Robert Pich. Ostatecznie jednak Słowak stracił piłkę.
1
Od początku spotkania przewagę mają piłkarze Wisły. Goście rozgrywają piłkę na połowie Śląska.
2
Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Śląska. Niepewnie interweniował Mariusz Pawełek, ale ostatecznie piłka znalazła się w jego rękach.
4
Początek meczu.
Szkoleniowiec Śląska chciałby, aby jego zespół grał atrakcyjną dla oka piłkę. - Będziemy się starali grać jak najbardziej widowiskowo, żeby to nie była taka gra tylko i wyłącznie na wynik - mówił Jan Urban.
0
Piłkarze WKS-u rozegrali w tym sezonie ligowym na Stadionie Wrocław jedenaście meczów. Zielono-biało-czerwoni zanotowali pięć remisów, pięć spotkań także przegrali. Zwyciężyli w jednym meczu.
1
Tak upokarzającej porażki jak w sierpniowym meczu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław (1:5), fani Wisły Kraków nie przeżyli przy Reymonta 22 od czerwca 1993 roku. Teraz zespół Białej Gwiazdy pała żądzą rewanżu za tamtą przykrą przegraną.
2
Spotkanie poprowadzi Paweł Gil (Lublin).
2
W drugim sobotnim meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Wisła Kraków dojdzie do konfrontacji trenerów wywodzących się z hiszpańskiej szkoły: Jana Urbana z Kiko Ramirezem.