Lotto Ekstraklasa: 22. kolejka
18 lut 2017 18:00
90+1'

Dobra interwencja Romana w defensywie, który przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Wisły.

10
4
90'

Spotkanie potrwa trzy minuty dłużej.

5
4
88'

Bardzo aktywny jest Joan Angel Roman. Ten zawodnik często jest przy piłce i sprawia problemy zawodnikom Wisły.

10
1
85'

Spotknie we Wrocławiu obserwuje 9667 widzów.

5
1
83'

Znów przed szansą stanął Joan Angel Roman, ale tym razem jego strzał z ostrego kąta obronił bramkarz Wisły.

1
3
79'
76'

Gol! Strzelił Joan Angel Roman. Asystował mu Łukasz Madej. Po dośrodkowaniu Madeja w polu karnym Wisły piłkę otrzymał Roman i pewnie skierował ją do bramki.

Śląsk Wrocław
23
11
75'

Dośrodkowanie w pole karne Śląska. Akcję zamkął Hugo Videmont, ale oddał niecelny strzał.

1
2
72'
70'

Niemal identyczna okazja po stronie Śląska. Niecelny strzał oddał Kamil Biliński.

3
2
68'

Patryk Małecki wpadł w pole karne Śląska i wypracował sobie dobrą okazję. Pomocnik Wisły oddał techniczny strzał z ostrego kąta, a piłka przeleciała tuż obok bramki.

4
2
66'
63'

Po dośrodkowaniu Picha z rzutu wolnego piłka odbiła się od Pawelca. Po chwili pewnie złapał ją jednak Łukasz Załuska.

3
3
61'
60'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Śląska. Piłkę pewnie złapał Mariusz Pawełek.

3
2
59'

Zza pola karnego chciał strzelać Robert Pich, ale został zablokowany. Wisła wyprowadziła szybką kontrę zakończoną uderzeniem Małeckiego. Skończyło się na rzucie rożnym dla Wisły.

2
56'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Głowacki.

4
3
55'

Z narożnika pola karnego mocny, celny strzał oddał Maciej Sadlok. Pawełek nie dał się jednak zaskoczyć.

1
2
55'

Druga połowa to jak na razie słabe widowisko. Brakuje przede wszystkim dobrych okazji strzeleckich.

2
2
52'

Żółtą kartkę otrzymał Robert Pich.

4
3
50'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Małecki.

Wisła Kraków
2
3
49'

Tempo meczu nie jest porywające. Śląskowi i Wiśle brakuje też dokładności w rozgrywaniu piłki.

2
47'

Rzut wolny dla Śląska. Do bramki Wisły około 30 metrów. Strzelał Kamil Dankowski, a z problemami piłkę wybijał Łukasz Załuska.

3
1
46'

Początek drugiej połowy. Oba zespoły bez zmian.

1
1
Czy w drugiej połowie padną bramki?
8
2
45'

Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

4
1
45'

Rzut wolny dla Wisły. Do bramki Śląska około 25 metrów. Strzelał Maciej Sadlok, ale piłka przeleciała obok słupka.

3
3
42'

Wisła stara się atakować, rozgrywa piłkę, ale Śląsk przyzwoicie prezentuje się w defensywie.

5
4
39'

Robert Pich dośrodkował w pole karne Wisły. Piłka wyszła jednak poza boisko. Łukasz Załuska nie musiał nawet interweniować.

10
2
37'

Tym razem w pole karne Wisły z rzutu wolnego dośrodkował Robert Pich, a Łukasz Madej oddał minimalnie niecelny strzał głową.

9
1
34'

Z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Madej, ale piłka została wybita przez obrońców Wisły.

5
3
33'

Będzie rzut wolny dla Śląska na wysokości pola karnego Wisły.

3
4
31'

Sporo niedokładności w ostatnich minutach na boisku.

6
3
28'

Ryzykownie Mariusz Pawełek wybijał piłkę z własnego pola karnego. Bramkarz Śląska nie popełnił jednak błędu.

1
4
26'

W odpowiedzi niecelnie główkował Kamil Biliński.

2
2
25'

Po strzale Macieja Sadloka z dystansu piłkę pewnie złapał Mariusz Pawełek.

2
2
22'

Dwa rzuty rożne dla Wisły. Bez efektu bramkowego.

4
5
19'

Wiślacy wypracowali sobie dobrą okazję. Po zespołowej akcji i wymianie paru podań z kilkunastu metrów niecelnie strzelał jeden z zawodników Białej Gwiazdy. W odpowiedzi szybka akcja Śląska. Po dośrodkowaniu Riery gola nie zdołał jednak zdobyć Kamil Biliński.

4
3
19'

Znów lekką przewagę ma Wisła, ale nie przekłada się to na okazje pod bramką Śląska.

8
2
16'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Śląska piłkę wypiąstkował Mariusz Pawełek.

5
6
15'

Brakuje w ostatnich minutach dobrych okazji strzeleckich. Gra toczy się głównie w środku boiska.

2
2
12'

Zza pola karnego niecelnie strzelał Sito Riera. W ostatnich minutach spotkanie się wyrównało.

4
1
9'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole Wisły. Obrońcy drużyny z Krakowa zdołali wybić piłkę. Wisła wyszła z groźną kontrą, lecz zabrakło dokładnego dogrania w polu karnym WKS-u.

6
3
6'

Przed polem karnym Wisły dryblował Robert Pich. Ostatecznie jednak Słowak stracił piłkę.

5
1
5'

Od początku spotkania przewagę mają piłkarze Wisły. Goście rozgrywają piłkę na połowie Śląska.

7
2
3'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Śląska. Niepewnie interweniował Mariusz Pawełek, ale ostatecznie piłka znalazła się w jego rękach.

3
4
17:24

Szkoleniowiec Śląska chciałby, aby jego zespół grał atrakcyjną dla oka piłkę. - Będziemy się starali grać jak najbardziej widowiskowo, żeby to nie była taka gra tylko i wyłącznie na wynik - mówił Jan Urban.

2
17:24

Piłkarze WKS-u rozegrali w tym sezonie ligowym na Stadionie Wrocław jedenaście meczów. Zielono-biało-czerwoni zanotowali pięć remisów, pięć spotkań także przegrali. Zwyciężyli w jednym meczu.

1
1
17:24

Tak upokarzającej porażki jak w sierpniowym meczu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław (1:5), fani Wisły Kraków nie przeżyli przy Reymonta 22 od czerwca 1993 roku. Teraz zespół Białej Gwiazdy pała żądzą rewanżu za tamtą przykrą przegraną.

2
17:24

Spotkanie poprowadzi Paweł Gil (Lublin).

1
2
17:24

W drugim sobotnim meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Wisła Kraków dojdzie do konfrontacji trenerów wywodzących się z hiszpańskiej szkoły: Jana Urbana z Kiko Ramirezem.