Lotto Ekstraklasa: 28. kolejka
07 kwi 2017 20:30
90+2'

Gol! Strzelił Arvydas Novikovas. Asystował mu Cillian Sheridan. Co za mecz! Sheridan trafił w słupek, a chwilę później odegrał piłkę Novikovasowi. Ten pewnym strzałem dał swojej drużynie czwartego gola.

Jagiellonia Białystok
211
115
24
44
94
90+2'

Chomczenowskyj zanotował minimalnie niecelny strzał. Blisko szczęścia Jagiellonia.

36
15
5
9
25
90'

Druga połowa potrwa jeszcze co najmniej cztery minuty.

22
6
3
3
2
90'

Novikovas dograł do Chomczenowskiego. Ten zdecydował się na strzał, ale świetną interwencją popisał się Polacek.

11
7
1
1
13
90'

Indywidualna szarża Mazka. Górą był jednak Kelemen.

16
9
3
4
6
89'
87'

Niecelny strzał Piątka z dystansu.

16
12
6
7
15
86'

Mazek dograł w kierunku Starzyńskiego, ale ten strzelił wysoko nad bramką.

18
11
3
8
7
85'
81'

Tomasik dośrodkował z rzutu rożnego. Strzelał Romanczuk, piłka odbiła się od jednego z obrońców i Jagiellonia ma kolejnego kornera.

11
9
2
4
4
78'

Gol! Strzelił Ivan Runje. Asystował mu Piotr Tomasik. Dośrodkowanie Tomasika z rzutu wolnego. Z bramki wyszedł Polacek, ale zatrzymał go Guti. Wykorzystał to Runje, który skierował piłkę do pustej siatki.

104
48
14
23
70
77'

Cernych próbował strzelać, ale wokół było pięciu zawodników Zagłębia. Gracz Jagiellonii stracił piłkę.

17
16
4
3
6
75'

Gol! Strzelił Łukasz Janoszka. Asystował mu Filip Starzyński. Perfekcyjne dośrodkowanie Starzyńskiego w kierunku Janoszki, a ten strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

96
42
14
29
51
75'

Guldan przeciął zagranie Frankowskiego do Sheridana.

13
9
2
3
10
74'

Żółtą kartkę otrzymał Gutieri Tomelin.

12
6
3
3
8
72'

Nieudane dośrodkowanie Cernycha ze skrzydła. Piłkę przejęli lubinianie.

8
7
2
1
11
69'

Blisko skompletowania hat-tricka był Sheridan. Irlandczyk ubiegł Polacka i strzelił minimalnie niecelnie.

17
10
5
4
11
68'

Zagłębie nabrało wiatr w żagle. Jagiellonia musi się skoncentrować na defensywie.

18
7
5
2
10
64'

Dośrodkowanie Starzyńskiego z rzutu wolnego, ale piłkę wybił Sheridan.

10
6
7
3
6
61'

Gol! Strzelił Łukasz Piątek. Asystował mu Martin Nespor. Co za wejście Nespora! Zawodnik Zagłębia z ostrego kąta próbował zaskoczyć Kelemena, ale ten obronił jego strzał. Przy dobitce Piątka był jednak bezradny.

KGHM Zagłębie Lubin
96
42
10
16
73
61'
13
9
5
4
8
58'

Dośrodkowanie Cotry ze skrzydła, ale żaden z graczy Zagłębia nie dopadł do piłki.

12
9
5
4
6
56'

Po dośrodkowaniu Starzyńskiego obok bramki uderzył Woźniak.

16
10
5
5
5
53'

Kolejna akcja Zagłębia przerwana. Starzyński był na spalonym.

13
6
4
1
7
52'

Szybka akcja Jagiellonii zakończona nieudanym strzałem Frankowskiego.

11
7
4
3
11
52'

Janus złapany na spalonym.

11
5
1
1
4
49'

Zagłębie próbuje grać atakiem pozycyjnym i powoli konstruuje swoje akcje.

8
5
1
1
4
46'

Woźniak zdecydował się na strzał przewrotką. Było to niecelne uderzenie.

11
12
6
4
5
46'

Początek drugiej połowy.

13
7
2
1
4
45+1'

Żółtą kartkę za dyskusje z sędzią otrzymał Aleksandar Todorovski.

32
15
7
8
18
45+1'

Kontrowersje w Lubinie. Zawodnicy Zagłębia domagają się podyktowania rzutu karnego, ale sędzia nie dopatrzył się faulu Kelemena na Janoszce.

19
12
3
6
17
45'

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

15
12
8
6
11
45'

Kolejne nieudane rozegranie rzutu rożnego. Arbiter znów dopatrzył się faulu w ofensywie gracza Jagiellonii.

9
8
3
3
11
45'

Cernych uderzał z szesnastego metra. Strzał został zablokowany.

13
11
10
6
9
43'

Strzelał Woźniak, ale kapitalną interwencją popisał się Kelemen.

25
11
5
7
8
41'

Szymański dośrodkował w pole karne, ale sędzia dopatrzył się faulu innego gracza Jagiellonii i przerwał akcję.

17
17
10
6
20
39'

Jagiellonia kontroluje przebieg meczu. Zagłębie jest bezradne.

42
23
6
8
18
37'

Gol! Strzelił Cillian Sheridan. Pewny strzał Sheridana w prawy róg. Polacek rzucił się w drugą stronę.

144
64
19
30
97
36'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Polacek.

40
29
17
15
27
36'

Agresywne wyjście Polacka. Bramkarz Zagłębia nie trafił w piłkę i staranował Frankowskiego. Sędzia po konsultacji z liniowym podyktował rzut karny.

34
15
9
6
19
35'

Strzał Starzyńskiego z trzydziestego metra nie mógł zagrozić Kelemenowi.

19
11
9
8
11
32'

Strzał Piątka z osiemnastego metra. Piłka kozłowała i z problemami obronił to uderzenie Kelemen.

16
14
11
8
11
30'

Błąd popełnił Jonczy, ale sytuację uratował Guldan.

10
10
5
8
6
29'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Filip Starzyński.

16
9
4
6
15
27'

Kolejne dośrodkowanie Tomasika. Tym razem niecelnie strzelił Gutieri Tomelin.

12
9
4
2
3
25'

Dośrodkowanie Tomasika z rzutu wolnego. Piłkę wybili obrońcy Zagłębia.

17
13
5
5
12
23'

Starzyński nie potrafił przedrzeć się przez blok defensywny rywali. Piłkę odebrał mu Góralski.

15
11
5
8
9
22'

Niedokładne dogranie Cernycha w pole karne. Piłkę chwycił Polacek.

20
23
7
8
12
21'

Goście częściej są przy piłce. Zagłębie jest wycofane i czeka na błędy rywali.

11
9
6
4
12
19'

Ciekawe spotkanie w Lubinie. Jagiellonia ma przewagę i szuka kolejnych bramek.

30
13
8
8
13
17'

Gol! Strzelił Cillian Sheridan. Asystował mu Fiodor Cernych. Błyskawiczna odpowiedź Jagiellonii. Strzał Cernycha obronił Polacek, ale przy dobitce Sheridana bramkarz Zagłębia nie miał najmniejszych szans.

143
76
30
42
108
15'

Gol! Strzelił Arkadiusz Woźniak. Asystował mu Krzysztof Janus. Zagłębie bezlitośnie wykorzystało błąd obrony gości. Janus sprytnie zagrał do Woźniaka, ten urwał się spod opieki obrońców i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali. Powtórki telewizyjne wykazały jednak, że gol nie powinien zostać uznany. Woźniak był na spalonym.

131
74
26
32
107
14'

Akcja Jagiellonii przerwana. Romanczuk był na spalonym.

17
11
6
6
8
13'

Dośrodkowanie Grzyba w pole karne, ale dobra interwencja obrońców zapobiegła zagrożeniu.

10
8
2
5
2
12'

Jagiellonia ma przewagę, ale nie potrafi sobie stworzyć groźnej sytuacji pod bramką przeciwnika.

12
8
1
3
4
10'

Kolejny nieudany strzał z dystansu Frankowskiego.

9
7
2
4
14
9'

Dośrodkowanie w kierunku Janusa, ale dobrą interwencją popisał się obrońca Jagiellonii.

13
6
4
2
5
7'

Szansa dla Jagiellonii. Akcja zakończona niecelnym strzałem Sheridana.

9
8
4
6
13
5'

Strzał z trzydziestu metrów Frankowskiego. Nie mógł on jednak zagrozić bramce Zagłębia.

11
6
2
5
10
3'

Spokojny początek spotkania. Obie drużyny nie naciskają na rywali.

5
5
2
5
1'

Romanczuk w polu karnym oddał niecelny strzał głową. Dośrodkowywał Cernych.

4
5
1
5
czas Start meczu
20:19

Przed meczem w Lubinie padało, co z pewnością będzie miało wpływ na stan boiska i grę obu drużyn.

5
6
5
2
4
19:58

Dominik Jończy i Damian Oko to dwaj młodzi piłkarze, którzy przez KGHM Zagłębie Lubin zostali niedawno zgłoszeni do rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Jończy zagra dziś w podstawowym składzie.

6
3
4
2
4
19:58

KGHM Zagłębie Lubin to obecnie szósty zespół Lotto Ekstraklasy z dorobkiem w postaci 38 punktów. Kolejnym rywalem Miedziowych będzie Jagiellonia Białystok, czyli aktualny lider rozgrywek o mistrzostwo Polski. Różnica punktowa pomiędzy obiema ekipami wynosi czternaście oczek.