Sławija. Schodzi: Georgi Yomov. Wchodzi: Petko Hristov.

Georgi Yomov #35
1
85'

Gol! Strzelił Serder Serderov. Asystował mu Georgi Pashov.

1:0 dła Sławiji! Todorovski nie sięgnął piłki i Pashov dośrodkował na piąty metr do Serderova, który wpakował futbolówkę do siatki.

Serder Serderov #9
Sławija Sofia
Asysta:
Georgi Pashov #11
2
1
84'

Zagotowało się pomiędzy Todorovskim a zawodnikiem Sławiji. Sędzia upomniał obu graczy.

1
83'
80'

Prostopadłe podanie Papadopulosa nie trafiło do nikogo.

1
79'

Szybka akcja Dimitrova i dopiero faulem powstrzymał go Guldan.

1
77'

Mecz zaczyna się wyrównywać. Teraz Zagłębie będzie miało szansę zagrać z kontry.

1
Czy Zagłębie strzeli gola w ostatnich 15 minutach?
1
73'

Ambitny powrót Papadopulosa, który faulował przy odbiorze piłki.

1
70'

Zagłębie przed szansą, jednak na piątym metrze strzał Janoszki został zablokowany.

67'

Za chwilę na murawie zamelduje się Michal Papadopulos. Zastąpi Vlasko?

1
66'

Polacek bez problemu złapał dośrodkowanie na piątym metrze.

1
65'

W miarę składna akcja Zagłębia i Janoszka źle przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową.

1
64'

Akcja miejscowych lewym skrzydłem, ale obrońca Abud dośrodkował bardzo źle.

1
61'

Spadło nieco tempo meczu, ale głównie ze względu na Zagłębie, ponieważ w akcjach Sławiji nie ma niczego przemyślanego. W ataku dominuje chaos.

1
59'

Woźniak zagrał do Krzysztofa Piątka, który długo się nie zastanawiał i uderzył sprzed pola karnego. Ponownie zabrakło dokładności.

1
56'

Sławija. Schodzi: Kaloyan Krastev. Wchodzi: Ivaylo Dimitrov.

Ivaylo Dimitrov #14
Kaloyan Krastev #19
1
56'

Sławija. Schodzi: Borislav Baliisku. Wchodzi: Yanis Karabeyov.

Yanis Karabeyov #10
Borislav Baliisku #7
1
55'

Drugi celny strzał Krzysztofa Piątka - z 18 metrów wprost w bramkarza.

53'

Kontra Sławiji, ale jednak bez strzału na bramkę Zagłębia.

1
17:42

W przerwie doszło do małej prowokacji ze strony kibiców Sławiji. Dwóch z nich podeszło pod sektor fanów Zagłębia i wymachiwało flagami. Po meczu napiszemy więcej o tej sytuacji.

1
50'

Nawet Lubomir Guldan, środkowy obrońca, pokazuje dzisiaj sztuczki techniczne. Początek drugiej połowy znów dla Zagłębia.

1
47'

Całe boisko jest już zacienione, a temperatura spadła. To zdecydowanie lepsze warunki do gry niż w pierwszej połowie.

1
46'

Początek drugiej połowy.

1
45'

Minuta doliczona.

1
44'

Dośrodkowanie Vaseva z rzutu wolnego pewnie wybili zawodnicy Zagłębia.

1
43'

Żółtą kartkę otrzymał Dorde Cotra. Faul na najbardziej aktywnym zawodniku bułgarskiej drużyny - Vasevie.

KGHM Zagłębie Lubin
1
42'

Duże nieporozumienie pomiędzy obrońcą a bramkarzem i strzał Cotry został przyblokowany.

1
41'

Kapitalna interwencja golkipera miejscowych, który wyłuskał piłkę spod nóg Łukasza Piątka.

1
40'

Celny strzał z rzutu wolnego Arkadiusza Woźniaka, lecz wprost w bramkarza.

1
39'

Żółtą kartkę otrzymał Georgi Pashov. Faulował Cotrę.

1
39'

Gospodarze mieli rzut wolny, jednak bardzo kiepsko wykonali go.

1
36'

Strzał przewrotką oddał Łukasz Janoszka, ale to z pewnością nie była precyzja Shaqiriego.

1
36'

Zagłębie piłkarsko przewyższa Sławiję. Póki co brakuje wykończenia.

1
34'

Niecelny strzał głową Janoszki po dośrodkowaniu Woźniaka. Niewielkie zagrożenie pod bramką Sławiji.

1
34'

Tym razem Vlasko zbyt długo ociagał się z podaniem. Krzysztof Piątek pokazywał mu, gdzie chce otrzymać piłkę.

1
31'

Zupełnie nieprzygotowany strzał Kubickiego został zablokowany.

1
29'

Kolejna dobra akcja Zagłębia aż do momentu dośrodkowania. Tym razem Kubicki źle dograł w pole karne.

1
28'

Płaskie dośrodkowanie Cotry do Łukasza Janoszki, który upadł na murawę, ale sędzia nie wskazał na "wapno".

1
27'

Łukasz Piątek rozpędził się środkiem boiska, ale zabrakło już siły przy oddawaniu strzału.

1
26'

Trzeba przyznać, że Jan Vlasko robi bardzo dobre wrażenie. To on zastępuje Filipa Starzyńskiego.

1
25'

Kontra gospodarzy i Vasev oddaje drugi celny strzał. Z 20 metrów uderzył wprost w bramkarza.

1
23'

Cotra dośrodkował na jedenasty metr, ale żaden gracz Zagłębia nie doszedł do futbolówki.

1
21'

Dośrodkowanie do Woźniaka, który był na spalonym.

1
20'

Chwilowa przerwa w grze - pomocy medycznej potrzebował Martinov.

1
19'

Z 20 metrów wysoko nad poprzeczką strzelił Borislav Baliisky.

1
17'

Zagranie piętą Woźniaka, ale żaden gracz Zagłębia nie doszedł do piłki.

1
14'

Zryw gospodarzy. Po chaotycznej akcji Vasev oddał techniczny z 20 metrów i Polacek sparował piłkę do boku.

1
12'

Powinno być 1:0 dla Zagłębia! Przed świetną okazją po podaniu Vlaski stanął Piątek, ale jego płaski strzał obronił Kirev.

1
12'

Bezdyskusyjna przewaga Zagłębia. Gospodarze nie mają zbyt wielu argumentów przeciwko Miedziowym.

1
10'

Krzysztof Piątek ruszył lewą stroną, wpadł w pole karne i przy oddawaniu strzału został zablokowany.

1
7'

Sławija ma problem, żeby wyjść z własnej połowy. Jeśli już to robi to za pomocą dalekiego podania.

1
6'

Złe dośrodkowanie Cotry z lewej strony, chociaż Krzysztof Piątek pokazywał, że był faulowany. Sędzia nie zareagował.

1
4'

Dobra akcja lubinian. Z lewej strony na piąty metr dośrodkował Cotra. Piłka wybita na korner.

1
3'

Agresywne wejście Todorovskiego, lecz skuteczne. Aut dla gości.

1
2'

Zagłębie odebrało piłkę na 40 metrze, zagrało na prawą stronę, gdzie Łukasz Piątek bardzo źle dośrodkował.

1
1'

Sławija miała rzut z autu na wysokości pola karnego Zagłębia, ale fatalnie rozegrała go.

1
17:42

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Za chwilę początek meczu.

1
17:42

Miejscowi kibicie, mimo że jest ich kilkuset, starają się głośnym dopingiem wspierać swoją drużynę.

1
17:42

Na stadionie zameldowali się fani Zagłębia, którzy wczoraj przyjechali do Sofii autokarami. Łącznie do Bułgarii udało się 160 osób.

1
17:42

Stadion świeci pustkami. Maksymalnie na obiekcie ma pojawić się 3 tysiące osób, ale kwadrans przed pierwszym gwizdkiem trudno nawet o połowę z zapowiadanej frekwencji. Dodajmy, że Stadion Narodowy im. Wasyla Lewskiego w Sofii może pomieścić 46 tysięcy widzów.