27 sie 2016 17:30
90'

Sędzia doliczył trzy minuty.

89'

Trwa oblężenie bramki Zagłębia. Górnik swoich szans szuka w stałych fragmentach gry.

86'

Bartczak znalazł się w dobrej sytuacji, ale strzelił nad bramką.

85'

Po strzale z kilku metrów Angulo piłkę na rzut rożny sparował Szumski, a następnie po wrzutce Plizgi wypiąstkował piłkę.

84'

Żółtą kartkę otrzymał Roman Gergel.

Górnik Zabrze
82'

Strzał z 18. metra Plizgi został zablokowany przez Najemskiego.

81'

Gol! Strzelił Sebastian Dudek. Zawodnik Zagłębia pewnym strzałem pokonał z rzutu karnego Kasprzika.

Zagłębie Sosnowiec
80'

Pribula został sfaulowany w polu karnym przez Grendela. Sędzia wskazał na jedenasty metr.

79'

Ze strzałem Tomasza Nowaka poradził sobie Kasprzik.

77'

Gra została wznowiona.

76'

Przerwa na uzupełnienie płynów.

75'

Gol! Strzelił Arkadiusz Najemski. Asystował mu Martin Pribula. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Pribuli, ten dośrodkował w pole karne, gdzie strzałem głową Kasprzika pokonał Najemski.

73'
71'

Piłka po strzale Skrzypczaka poszybowała nad poprzeczką.

69'

Gol! Strzelił Igor Angulo. Asystował mu Roman Gergel. Gergel posłał prostopadłe podanie do Angulo, a ten pokonał Szumskiego.

67'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Angulo zderzył się w głową z Najemskim. Krótka przerwa w grze. Zawodnik Górnika potrzebuje pomocy medycznej.

65'

Po strzale Udovicica pewnie piłkę złapał Kasprzik.

60'

Ze skrzydła do Konrada Nowaka dośrodkował Kurzawa. Nowak strącił piłkę, ale ta przeleciała obok bramki.

58'

Kontratak Górnika zakończony niedokładnym zagraniem Gergela do Angulo.

57'

Kurzawa zbyt mocno zagrał do Gergela. Górnik stracił piłkę.

56'

Plizga dośrodkował z rzutu wolnego prosto w ręce Szumskiego.

54'

Początek drugiej połowy należy do Zagłębia. Tym razem Kasprzik świetnie interweniował po strzale Dudka.

51'

To była najlepsza okazja Zagłębia. Matusiak zagrał do Pribuli, ten uciekł Wolniewiczowi i w sytuacji sam na sam z Kasprzikiem fatalnie spudłował.

48'

Kolejna groźna akcja Zagłębia. Tym razem Górnik przed zagrożeniem pod swoją bramką uratował Kurzawa.

47'

Bartczak zagrał do niepilnowanego Matusiaka, a ten z 16. metra strzelił wysoko nad bramką.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

46'
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Adam Wolniewicz.

45'

Do pierwszej połowy doliczono minutę.

44'

Dośrodkowanie Kurzawy z rzutu wolnego, ale do piłki nie dopadł żaden z graczy Górnika.

42'

Plizga dośrodkował ze skrzydła do niepilnowanego Gergela, ten uderzył głową, ale piłkę z łatwością złapał Szumski.

41'

Sanogo przegrał w polu karnym pojedynek z Kopaczem. Od bramki zaczął Kasprzik.

40'

Dobra akcja Zagłębia zakończona nieudanym podaniem Łuczaka do Udovicicia.

37'

Strzał z 30. metra Dudka. Pomocnik Zagłębia trafił w poprzeczkę.

36'

Plizga dośrodkował z rzutu rożnego, głową uderzył Angulo, ale piłkę wybił Dudek.

35'

Z lewego skrzydła dośrodkował Plizga, Konradowi Nowakowi zabrakło kilku centymetrów, by stracić piłkę głową. Od rzutu rożnego zaczną zabrzanie.

33'

Kurzawa zagrał wzdłuż bramki, ale podania nie zamknął żaden z graczy Górnika.

31'

30'

Przerwa na uzupełnienie płynów. W Sosnowcu temperatura wynosi około 28 stopni.

30'

Złe rozegranie rzutu wolnego przez Dudka. Piłka poszybowała nad bramką.

27'

Na minimalnym spalonym został złapany Angulo.

26'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Tomasz Nowak.

25'

Kurzawa uderzył z dystansu, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki strzeżonej przez Szumskiego.

21'

Kontratak Zagłębia zakończony niedokładnym dośrodkowaniem Nowaka.

21'

Po wrzutce Gergela piłka trafiła prosto w ręce Szumskiego.

18'

Kurzawa dośrodkował w pole karne, ale Szumski pewnie złapał piłkę.

16'

Świetna okazja Zagłębia. Sanogo przedarł się w pole karne. Zmierzającą do bramkę piłkę wybił na rzut rożny Kasprzik.

14'

Po dośrodkowaniu Łuczaka z rzutu wolnego piłkę pewnie wybił Kopacz.

11'

Niedokładne podanie Dudka do Sanogo. Piłkę przechwycił Kasprzak.

10'

Po dośrodkowaniu Plizgi z rzutu wolnego piłkę przechwycili sosnowiczanie.

7'

Kopacz wygrał pojedynek z Udovicicem i zatrzymał dobrze zapowiadającą się akcję Zagłębia.

6'

Kontra Górnika zakończona niedokładnym podaniem Plizgi do Angulo.

6'

Techniczne uderzenie Wilka prosto w mur. Piłkę przechwycili zabrzanie.

5'

Wolniewicz tuż przed linią pola karnego sfaulował Dudka. Rzut wolny z 20. metrów dla Zagłębia.

3'

W pole karne dośrodkował Plizga, ale piłkę bez problemów wybił Łuczak.

czas Start meczu
17:03

Górnik Zabrze do tej pory wygrał tylko jedno spotkanie i sklasyfikowany jest tuż nad strefą spadkową.

17:03

Obie drużyny przed startem sezonu nie ukrywały swoich wysokich aspiracji. Jednak na początku sezonu realizuje je jedynie Zagłębie Sosnowiec, które zajmuje w tabeli 3. pozycję.