Liga Europy: III runda eliminacyjna, pierwsze mecze

Spotkanie potrwa trzy minuty dłużej.

88'

Fantastyczną interwencją popisał się Skender! Główkował Michal Papadopulos.

87'

Świetny, mocny strzał z dystansu oddał Lubomir Guldan. Z problemami obronił bramkarz.

87'

Zagłębie znów zamknęło rywala na jego połowie boiska. Brakuje jednak dokładnego zagrania w pole karne.

85'

Duńczycy umiejętnie oddalają grę od własnego pola karnego. Zagłębie jeszcze stara się jednak atakować.

81'

Z dystansu strzelał Filip Starzyński. Uderzenie zostało jednak zablokowane.

77'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Adama Guira.

Adama Guira #18
SonderjyskE
77'

Wyrównało się to spotkanie. Duńczycy teraz zaczęli śmielej atakować.

74'
ZMIANA

Schodzi: Marcel Romer. Wchodzi: Nicolai Madsen.

wchodzi Wchodzi
Nicolai Madsen #10
schodzi Schodzi
Marcel Romer #30
72'

Jedna z nielicznych akcji ofensywnych Duńczyków w drugiej połowie. Dobrze poradzili sobie jednak piłkarze Zagłębia.

69'
ZMIANA

Schodzi: Simon Kroon. Wchodzi: Troels Klove.

Troels Klove #16
Simon Kroon #6
67'

Śmiało atakuje Zagłębie. Przed chwilą groźnie strzelał Łukasz Piątek. Blisko gola są Miedziowi.

65'

Z rzutu wolnego strzelał Filip Starzyński. Uderzenie było minimalnie niecelne.

63'
ZMIANA

Schodzi: Tommy Bechmann. Wchodzi: Mikael Uhre.

Mikael Uhre #17
Tommy Bechmann #9
18:19
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Filip Starzyński! Uderzenie piłkarza Zagłębia obronił bramkarz SonderjyskE.

KGHM Zagłębie Lubin
3
62'

Żółtą kartkę otrzymał Pierre Kanstrup.

Pierre Kanstrup #4
SonderjyskE
61'

Rzut karny dla Zagłębia! Faulowany był Krzysztof Piątek.

59'

Po podaniu Kubickiego w dobrej sytuacji niecelnie główkował Arkadiusz Woźniak.

58'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Duńczyków. Rywale Zagłębia zdołali jednak wybić piłkę.

55'

W drugiej połowie Zagłębie stara się prowadzić grę. SonderjyskE jest jednak dobrze zorganizowane w defensywie.

52'

Dobrą interwencją w defensywie popisał się teraz Maciej Dąbrowski, który zablokował strzał Absalonsena.

51'

Kolejne świetne podanie Starzyńskiego. Tym razem do Krzysztofa Piątka. Zabrakło jednak strzału na bramkę Duńczyków.

49'

Bardzo niecelny strzał z dystansu oddał Łukasz Janoszka.

48'

Filip Starzyński tuż po wejściu na boisko pokazał się paroma świetnymi podaniami. Przed chwilą lubinianie domagali się rzutu karnego, lecz sędzia nakazał grać dalej.

48'

Zanosiło się na groźną akcję Zagłębia, lecz źle dośrodkował Dorde Cotra.

46'

Początek drugiej połowy.

45 +1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Łukasz Janoszka. Po dośrodkowaniu w pole karne SonderjyskE źle zachował się bramkarz Duńczyków, który nie zdołał wybić piłki. O tę powalczyli Miedziowi, ostatecznie spadła ona pod nogi Janoszki, który z bliska skierował ją do bramki.

2
1
45'

Pierwsza połowa potra minutę dłużej.

1
44'

Cały czas bardzo dużo niedokładności u zawodników Zagłębia. Miedziowi często tracą piłkę.

42'

Żółtą kartkę otrzymał Jan Vlasko. Piłkarz Zagłębia faulował rywala.

41'

SonderjyskE spokojnie rozgrywa piłkę. Dla nich to idealny wynik.

39'

Po dośrodkowaniu w pole karne główkował Krzysztof Piątek. Wynik nie uległ jednak zmianie.

37'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marc Dal Hende.

Ależ błąd defensywy Zagłębia! Po wyrzucie piłki z autu w polu karnym prosto do bramki główkował Marc Dal Hende!

Marc Dal Hende #2
SonderjyskE
2
35'

Lubinianie mają problem przede wszystkim z celnością dośrodkowań.

34'

Śmielej do ataku ruszyło Zagłębie. Goście zepchnięci do defensywy. Sporo jednak niedokładności w grze Miedziowych.

33'

Woźniak wywalczył piłkę, zagrał do Vlasko. Ten strzelał z ostrego kąta. Z problemami obronił Skender.

32'

Z rzutu wolnego strzelał Arkadiusz Woźniak. Trafił prosto w mur.

31'

Żółtą kartkę otrzymał Simon Kroon. Brzydko faulowany był Łukasz Piątek .

SonderjyskE
29'

Po podaniu Vlasko z ostrego kąta strzelał Krzysztof Piątek. Piłka trafiła jednak tylko w boczną siatkę.

28'

Zagłębie Lubin jeszcze nie zagroziło bramce Duńczyków. Na razie Miedziowym brakuje pomysłu na akcje ofensywne.

25'

Piotr Stokowiec ma jeszcze asa w rękawie. Na ławce rezerwowych siedzi Filip Starzyński.

1
23'

W pole karne gości dośrodkował Arkadiusz Woźniak. To nie było dobre podanie, piłka wyszła poza boisko.

22'

SonderjyskE dalej stara się atakować. Zagłębie cofnięte do defensywy.

1
19'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Simon Kroon. Asystował mu Marcel Romer. Piękna akcja zespołu SonderjyskE. Po zagraniu Romera ze skrzydła Simon Kroon oddał strzał z pierwszej piłki z kilkunastu metrów. Piłka tuż przy słupku wpadła do bramki.

SonderjyskE
Asysta:
1
18'

Groźna kontra SonderjyskE. W ostatniej chwili strzał jednego z Duńczyków wślizgiem zablokował Lubomir Guldan.

17'

Z dystansu niecelnie strzelał Jarosław Kubicki.

16'

Od pierwszych minut bardzo aktywny jest Jan Vlasko, który stara się rozgrywać piłkę i szuka podaniami kolegów z Zagłębia.

13'

Simon Kroon strzelał teraz z 18 metrów. Uderzenie było jednak niecelne.

12'

Dużo walki w środku pola. Częściej przy piłce są teraz Duńczycy. Zagłębie przyjmuje ataki na własnej połowie.

10'

Wyrównany poczatek meczu. Oba zespoły starają się atakować.

7'

Błąd popełnił Aleksandar Todorovski, który zagrał do jednego z Duńczyków. Natychmiast na strzał zdecydował się Simon Kroon, lecz świetnie obroił Martin Polacek.

6'

Z dystansu bardzo niecelny strzał oddał Łukasz Piątek.

5'

Z rzutu wolnego dośrodkował Jan Vlasko. Piłkę pewnie złapał jednak bramkarz SonderjyskE.

4'

Od początku meczu głośny doping kibiców na Stadionie Zagłębia w Lubinie. Pojedynek II rundy eliminacji do Ligi Europy z Partizanem Belgrad na żywo w Lubinie zobaczyło 11 279 widzów

2'

Początek spotkania to wyrównana walka w środkowej strefie boiska.

18:19

Obie drużyny już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

18:19

- Przypadkowa drużyna nie awansuje do tej fazy. Dla nas również jest to duży sukces. Myślę, że drużyna z Danii i nasz zespół są bardzo zbliżone i podobne do siebie. Obie były dużym zaskoczeniem w poprzednim sezonie - ocenia wicemistrza Danii, SonderjyskE, trener Zagłębia Piotr Stokowiec.

18:19

Kto jeszcze miesiąc temu pomyślałby, że KGHM Zagłębie Lubin będzie faworytem III rundy eliminacji do Ligi Europy? Trzecia drużyna ubiegłego sezonu w czwartek wieczorem zagra ze SonderjyskE.

1
18:19

30-letni Robert Madley, który od trzech sezonów jest rozjemcą w Premier League, poprowadzi mecz Zagłębia Lubin ze SonderjyskE w III rundzie eliminacji do Ligi Europy.