FK: Schodzi: Dmitrij Połoz. Wchodzi: Moussa Doumbia.

Żółtą kartkę otrzymał Nick Viergever.

Ajax Amsterdam
84'

Gol! Strzelił Davy Klaassen.

Pewny strzał z rzutu karnego do środek bramki i trafienie honorowe jednak stało się faktem.

83'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Fiodor Kudriaszow.

Fiodor Kudriaszow zaprezentował bezmyślny wślizg w nogi wychodzącego na czystą pozycję przeciwnika. Czerwona kartka i jedenastka!

Fiodor Kudriaszow #30
FK Rostów
81'

Ajax Amsterdam wymienia podanie w centrum boiska, od czasu do czasu dośrodkowuje, ale to wszystko za mało nawet na gola honorowego.

79'

. Schodzi: Aleksandr Erokhin. Wchodzi: Saeid Ezatolahi.

Saeid Ezatolahi #6
Aleksandr Erokhin #86
77'

Ajax. Schodzi: Amin Younes. Wchodzi: Mateo Cassierra.

76'

Dogorywa spotkanie w Rostówie. Dla formalności: Ajax potrzebuje czterech goli, by wrócić do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

73'

FK: Schodzi: Sardar Azmoun. Wchodzi: Aleksandr Bukharow.

Aleksandr Bukharow #11
Sardar Azmoun #20
72'

Groźne dośrodkowanie w kierunku Timofieja Kałaczewa. Zdążył za nim wrócić obrońca i uniemożliwił oddanie strzału głową.

69'

Tylko kataklizm odbierze awans Rosjanom. Spokojnie obserwują jałowe ataki zespołu z Holandii, a do końca rewanżu pozostało 20 minut.

66'

Gol! Strzelił Dmitrij Połoz.

Błyskawiczne wyjście z kontratakiem, zwycięstwo w pojedynku sam na sam i pewne uderzenie do pustej bramki. Tak wyglądała akcja Dmitrija Połoza, po której zrobiło się 4:0!

FK Rostów
65'

Nerwy biorą górę nad rozsądkiem w szeregach Ajaxu Amsterdam. Gospodarze chcą to wykorzystać i prowokują przeciwników.

62'

Fatalna gra Ajaxu Amsterdam. Nie ma żaru w oczach przyjezdnych. Przy takim wyniku trudno się dziwić.

60'

Gol! Strzelił Christian Noboa.

Bilard po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i dość przypadkowa bramka Christiana Noboy na 3:0. Znacznie mniej ładna niż ta zdobyta w Amsterdamie, ale również ważna!

56'

Sędzia Milorad Mazić nie napiętnował kartką bardzo nieeleganckiego, wręcz brutalnego kopnięcia leżącego piłkara FK Rostów.

1
54'

Trudno spodziewać się odrodzenia Ajaxu Amsterdam, obsewując przebieg meczu, ale to jeszcze ponad dwa kwadranse, więc nie wolno skreślić Holendrów.

53'

Żółtą kartkę otrzymał Cesar Navas.

Cesar Navas #44
FK Rostów
52'

Gol! Strzelił Aleksandr Erokhin. Asystował mu Timofiej Kałaczew.

To się musiało wydarzyć! Druga bramka i szał radości w Rostówie. Aleksandr Erokhin był niepilnowany w polu karnym i główkował z bliska do siatki po wrzutce Timofieja Kałaczewa z rzutu wolnego.

FK Rostów
Asysta:
Timofiej Kałaczew #2
1
49'

Denis Terentiew przedzierał się w pole karne Holendrów. Wywalczył korner, po którym próbował główkować Serdar Azmoun.

48'

Jedna zmiana personalna u gości i ciekawe jak wpłynie na obraz widowiska. Na razie Ajax Amsterdam próbuje przedrzeć się przez drugą linię FK Rostów.

46'

Gra wznowiona po przerwie!

46'

Ajax. Schodzi: Anwar El Ghazi. Wchodzi: Lasse Schoene.

45'

Doliczona minuta.

44'

Zbyt głębokie zagranie z rzutu wolnego i Jasper Cillessen nie miał problemu ze złapaniem piłki we własnym polu karnym.

43'

Potężne problemy ma Ajax Amstrdam. Jedyną sytuację podbramkową stworzył po rzucie wolnym z pomocą szczęścia. Chyba potrzeba zmian w obozie gości.

41'

Żółtą kartkę otrzymał Dmitrij Połoz.

FK Rostów
39'

Żółtą kartkę otrzymał Sardar Azmoun.

FK Rostów
36'

FK Rostów prowadził również w Amsterdamie. Pytanie: czy tym razem utrzyma przewagę do ostatniego gwizdka?

34'

Gol! Strzelił Sardar Azmoun. Asystował mu Aleksandr Erokhin.

Aktywny od początku meczu napastnik FK Rostów zdobył gola! Świetne uderzenie głową po dośrodkowaniu Aleksandra Erokhina z prawej strony boiska. Obrońcy nie wyskoczyli, a Jasper Cillessen nie drgął!

FK Rostów
Asysta:
1
33'

Coraz lepsze strzały z dystansu oddaje Timofiej Kałaczew! Tym razem płasko i pół metra obok słupka bramki Ajaxu Amsterdam. Ten piłkarz wcale nie gra w obronie.

31'

Timofiej Kałaczew dośrodkował z narożnika boiska prosto w rękawice Jespera Cillesena.

29'

Zawody w Rostówie nie są tak dynamiczne jak w Amsterdamie. Mądra gra taktyczna Rosjan, którzy właśnie wywalczyli korner.

26'

Timofiej Kałaczew zapędził się pod bramkę wicemistrza Holandii i spróbował strzelić z dystansu. Wyraźne pudło, więc tylko koncepcja była dobra.

25'

Wybijają piłkarze w niebieskich strojach, a z przodu piłkę przytrzymują z powodzeniem Dmitrij Połoz oraz Serdar Azmoun.

24'

Dużo zamieszania, źle wykonany aut, dyskusje. Taka atmosfera sprzyja FK Rostów, który ma ciągle korzystny rezultat w dwumeczu.

19'

Niezwykła szansa Bertranda Traore. Piłka odbita rykoszetem po strzale z rzutu wolnego była poza kontrolą bramkarza i obrońców FK Rostów. Dopadł do niej napastnik Ajaxu Amsterdam, ale nie trafił z bliska do bramki!

17'

Serdar Azmoun wbiegł za linię obrońców gości. Próbował uruchomić płaskim podaniem Dmitrija Połoza. Zabrakło precyzji w zagraniu napastnika FK Rostów i Jasper Cillessen mógł odetchnąć z ulgą.

15'

Sytuacji podbramkowych wartych odnotowania brak. Przewaga w posiadaniu piłki Ajaxu Amsterdam, ale to wszystko w bezpiecznej odległości od bramki Sosłana Dżanajewa.

13'

Przesunęli formacje gospodarze i stosują wysoki pressing. W tej sytuacji Ajax Amsterdam z trudem zdobywa przestrzeń.

12'

Głośno na stadionie. Kibice oczekują na historyczny awans FK Rostów. Ich pupile przesuwają się konsekwentnie i dynamicznie. Nie dają swobody Holendrom.

9'

Pierwsza, ale za to bardzo konkretna odpowiedź FK Rostów. Serdar Azmoun przepchnął stopera Ajaxu Amsterdam i miał przed sobą tylko Jaspera Cillessena. Zbyt lekkie uderzenie zdołał zatrzymać bramkarz!

7'

Seria zablokowanych strzałów Ajaxu Amsterdam, a po chwili niedokładne dośrodkowanie i od bramki rozpoczął grę Sosłan Dżanajew.

5'

Defensywne ustawienie zespołu z Rosji. Na początku meczu broni się głęboko cofnięty i pięcioma obrońcami w linii.

3'

Piłka w centrum boiska. Gospodarze w niebieskich strojach, a Ajax Amsterdam w tradycyjnych białych z czerwonymi akcentami.

20:14

Ajax Amsterdam znalazł się w tarapatach po remisie 1:1 na swoim stadionie z FK Rostów. Musi strzelić minimum gola w rewanżu, by awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dotychczas wicemistrz Holandii nie wygrał meczu z klubem z Rosji.