FC Barcelona
30' Samuel Umtiti 35' Luis Suarez 48' Neymar 78' Lionel Messi
Athletic Bilbao
28' Xabier Etxeita 41' Aymeric Laporte 51' Enric Saborit 73' Gorka Elustondo 77' Benat Etxebarria 90' Inaki Williams
3:1 Zakończony
Koniec spotkania! Barcelona odrobiła z nawiązką stratę z pierwszego spotkaniu i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Króla. W dwumeczu "Duma Katalonii" wygrała 4:3.
To powinna być bramka dla Barcelony! Luis Suarez powinien strzelać, ale wystawił jeszcze piłkę do Denisa Suareza, który uderzył nad poprzeczką.
2
Sędzia doliczył 3 minuty.
4
Żółtą kartkę otrzymał Inaki Williams.
2
Barcelona. Schodzi: Andres Iniesta. Wchodzi: Arda Turan.
6
Kuriozalna sytuacja!  Laporte puścił piłkę, co mógł wykorzystać Luis Suarez. Urugwajczyk minął już bramkarza, ale z zerowego kąta nie był już w stanie trafić do siatki.
2
Barcelona. Schodzi: Neymar. Wchodzi: Denis Suarez.
5
Athletic wciąż walczy o awans - wynik 3:2 będzie premiował Basków. Problem w tym, że goście oddali tylko 1 strzał w tym spotkaniu.
2
Cóż to była za akcja Neymara! Brazylijczyk przewrócił się w polu karnym, szybko wstał, odebrał piłkę i po nogach rywala uderzył tuż obok słupka!
2
Barcelona. Schodzi: Rafinha. Wchodzi: Ivan Rakitić.
4
Athletic. Schodzi: Enric Saborit. Wchodzi: Markel Susaeta.
2
Gol! Strzelił Lionel Messi. Nie będzie dogrywki! Messi perfekcyjnie wykonał rzut wolny!!!
18
Żółtą kartkę otrzymał Benat Etxebarria. Będzie kolejny rzut wolny dla Barcy z ok. 20 metrów.
1
Żółtą kartkę otrzymał Gorka Elustondo.
1
Jeśli wynik się nie zmieni, będziemy mieli dogrywkę. Na razie bliżej kolejnego gola są gospodarze.
1
Kolejna bardzo dobra okazja dla Barcelony. Luis Suarez miał sporo miejsca na 15. metrze, lecz uderzył po ziemi wyraźnie obok bramki.
0
Athletic na razie oddał tylko 1 strzał w tym meczu.
0
Neymar strzelił z 20 metrów w sam środek bramki. Na posterunku Gorka Iraizoz.
0
Jordi Alba nawinął w polu karnym rywala i strzelił wprost w golkipera. Defensorowi Barcelony trochę w uderzeniu przeszkodził Luis Suarez.
1
Świetny rajd Messiego, który z końcowej linii dogrywał do środka pola karnego. W ostatniej chwili na korner piłkę wybił jeden z defensorów Athletic. Robi się mecz!
0
Luis Suarez zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, jednak posłał piłkę daleko w trybuny Camp Nou.
2
Gorąco w polu karnym Barcelony! Po fatalnym błędzie Busquetsa z dystansu strzelali Saborit i Eraso, ale obaj zostali zablokowani.
3
Gol! Strzelił Enric Saborit. Asystował mu Gorka Elustondo.  2:1! Pierwsza groźna okazja dla Athletic i od razu bramka. Elustondo dośrodkował z prawego skrzydła, a celną główką popisał się Saborit. Jeśli po regulaminowym czasie gry będziemy mieli taki wynik, sędzia zarządzi dogrywkę.
15
Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Athletic wygrał 2:1.
3
Gol! Strzelił Neymar. Brazylijczyk w końcu się przełamał! Napastnik Barcelony pewnie wykorzystał "jedenastkę", choć długo zwlekał ze strzałem.
10
Rzut karny dla Barcelony! Neymar powalony na ziemię przez Bovedę.
4
Początek drugiej połowy.
0
Athletic. Schodzi: Sabin Merino. Wchodzi: Aritz Aduriz.
1
Koniec pierwszej połowy. FC Barcelona prowadzi 1:0 i to ona jest na tę chwilę w ćwierćfinale Pucharu Króla. Athletic zaprezentował się ze słabej strony przed przerwą, a do rozgrzewki już ruszył Aritz Aduriz.
Sędzia doliczył minutę.
0
Drugi strzał Messiego z rzutu wolnego i po raz drugi piłka poleciała wysoko nad poprzeczką bramki Athletic.
2
Żółtą kartkę otrzymał Aymeric Laporte.
2
To 100. gol Luisa Suareza w barwach Barcelony, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Dotychczas zagrał w 120 meczach klubu z Camp Nou.

6
Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Neymar.  Neymar dośrodkował z lewej strony pola karnego wprost na nogę Luisa Suareza, który popisał się świetnym strzałem z powietrza. 1:0 dla Barcelony, na ten moment to "Duma Katalonii" jest w ćwierćfinale Pucharu Króla.
12
Lionel Messi strzelił z rzutu wolnego wyraźnie nad bramką Athletic. Było to dopiero pierwsze uderzenie w tym meczu!
3
Żółtą kartkę otrzymał Samuel Umtiti.
7
Athletic. Schodzi: Xabier Etxeita. Wchodzi: Gorka Elustondo.
3
Xabier Etxeita po faulu nabawił się urazu i będzie potrzebować zmiany.
8
Żółtą kartkę otrzymał Xabier Etxeita. Za faul na Neymarze.
9
Tymczasem Neymar nie zdobył gola już od 1000 minut. Ostatnio z trafienia cieszył się 19 października.
7
Piłka w siatce Athletic, jednak sędzia błędnie odgwizdał pozycję spaloną. To powinien być gol dla Barcelony!
7
Barcelona musi strzelić bramkę, a na razie nie stworzyła sobie żadnej stuprocentowej okazji. Gospodarze grają głównie lewym skrzydłem, skąd niecelnie dośrodkowuje Jordi Alba.
0
Sędzia główny nie zauważył ewidentnego faulu na Messim. To nie pierwsza kontrowersyjna sytuacja - na samym początku meczu żółtą kartkę za przewinienie powinien obejrzeć Benat Etxeberria.
7
Bardzo ładna kombinacyjna akcja Barcelony, ale w decydującym momencie Jordi Alba trafił w nogi jednego z obrońców Athletic.
4
Athletic również stara się zaatakować, a my przypominamy o piłkarskim profilu na Facebooku - TUTAJ.
3
Barca od początku stara się zagrozić bramce Athletic. Defensorzy Basków mają sporo problemów z rywalami.
4
Gorka Iraizoz źle wybił piłkę z linii pola karnego, ale całej sytuacji nie wykorzystał Sergi Roberto, który skiksował i strzelił daleko obok słupka.
3
Neymar szukał w polu karnym Luisa Suareza, jednak szybszy był Aymeric Laporte. Po chwili Urugwajczyka uprzedził również golkiper Athletic.
1
Zaczynamy!

Kto awansuje do ćwierćfinału Pucharu Króla?

0
Trener Barcelony wprowadził kilka zmian. W podstawowej jedenastce są m.in. Jasper Cillessen, Samuel Umtiti czy Rafinha. Tymczasem tylko na ławce rezerwowych Athletic zasiadł ich najlepszy strzelec - Aritz Aduriz.
2
W pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla Athletic wygrał u siebie 2:1. W tamtym spotkaniu dwóch graczy Basków zobaczyło czerwone kartki - Ander Iturraspe oraz Raul Garcia.