Ruch. Schodzi: Jakub Arak. Wchodzi: Miłosz Trojak.

3
5
82'

Gol! Strzelił Ryota Morioka. Asystował mu Robert Pich.

To był taki Morioka, jakiego chcą we Wrocławiu oglądać. Dostał podanie od Picha, wymanewrował obrońców i spokojnym strzałem pokonał Hrdlickę. Śląsk dobija leżącego.

Śląsk Wrocław
70
38
17
6
7
79'

Najaktywniejszy próbuje być właśnie Łyszczarz. Piłak rzadko opuszcza jednak sektor centralny.

7
5
2
1
76'

Dla Łyszczarza to debiut w Ekstraklasie.

19
8
4
2
76'

Na trybunach prawie 6,5 tysiąca widzów.

7
8
3
3
3
75'

Tempo już spacerowe. Zresztą przy takim wyniku nie może być inne.

3
3
1
2
1
72'
6
3
3
1
2
70'

Gol! Strzelił Kamil Biliński.

Co za rajd Engelsa! Łatwo minął Oleksego, wyłożył piłkę na 10 metr, gdzie czekał Biliński. Blisko przecięcia podania był Surma, minął się jednak z futbolówką i napastnik Śląska w pełnym biegu uderzył z lewej nogi w okienko bramki Hrdlicki. Hat-trick! Kapitalny mecz Bilińskiego.

64
30
13
4
7
69'

Chorzowianie chcieliby raczej, by ten mecz jak najszybciej się skończył. Helik blisko katastrofalnej pomyłki we własnym polu karnym.

5
4
5
1
2
66'
64'

Nowak podniósł ciśnienie Pawełkowi. Niezły strzał z dystansu, minimalnie obok bramki.

5
2
4
3
4
63'

Ruchowi dzisiaj nie idzie. Niezgoda przedarł się, wyłożył piłkę Arakowi, ten był bardzo blisko szczęścia. Jego strzał z linii bramkowej wybił Celeban.

6
4
1
1
60'

Śląskowi mało. Kovacević mocno z dystansu, na bakier z celnością.

3
3
5
3
4
60'

Ruch. Schodzi: Marcin Kowalczyk. Wchodzi: Paweł Oleksy.

58'

Ruch może dziękować Hrdliccę za interwencję. Po dograniu Picha Biliński mógł podwyższyć na 5:0.

2
1
5
3
1
56'

Gol! Strzelił Piotr Celeban.

Nokaut. Do dośrodkowania doszedł Celeban, pierwszy strzał wprawdzie Hrdlicka obronił, ale poprawka z najbliższej odległości już skuteczna. Po meczu.

55
23
6
5
7
55'

Ruch po dwóch ciosach chwieje się na nogach. Będzie kolejny rożny dla Śląska.

6
4
1
2
54'

Gol! Strzelił Kamil Biliński. Asystował mu Łukasz Madej.

Dośrodkowania to dzisiaj siła Śląska. Może akurat ta wrzutka Madeja nie była najlepsza, ale w polu karnym znalazł się Biliński, trącił piłkę nogą i 3:0!

50
23
6
7
7
53'

Śląsk ma ochotę na kolejne bramki. Gospodarze będą mieli rzut wolny 30 metrów przed świątynią Hrdlicki.

7
5
2
1
3
50'

Gol! Strzelił Ryota Morioka.

Pich uderzał z 14 metra, Hrdlicka odbił pilkę przed siebie, Morioka czekał na dobitkę i trafił na 2:0! A jeszcze niedawno był najbardziej krytykowanych piłkarzem Ślaska.

59
29
10
7
7
48'

Przed szansą stanął Morioka. Japończyk dostał piłkę od Lewandowskiego, który szarżował po lewej stronie. Pomocnik Śląska szukał dalszego słupka, ale trafił piłkę w głowę jednego z obrońców.

7
4
2
1
1
46'

Madej uderzał lewą nogę. Hrdlicka jakoś specjalnie się nie przejął tym strzałem.

4
2
2
1
1
46'

Zaczynamy !

3
1
1
46'
45'

Sędzia przedłuża połowę o jedną minutę. Będzie jeszcze rzut wolny po faulu na Dankowskim.

10
3
2
1
44'

Kamil Dankowski najpierw ładnie odebrał piłkę, popędził z nią na bramkę, a po chwili oddał strzał wprost w obrońcę. Sam jest zniesmaczony.

2
2
2
1
43'

Kolejne starcie z udziałem Helika. Tym razem pretensje Śląska wydają się słuszne. Chorzowianin chyba pociągał rywala za koszulkę.

2
3
1
1
42'

Starcie Picha z Helikiem przed polem karnym. Sędzia niewzruszony, dobra interwencja stopera Ruchu.

1
1
2
2
5
41'

Dośrodkowania Ruchu na razie wiele chorzowianom nie dają. Co najwyżej rzuty rożne.

2
6
2
1
1
39'

Biliński jest dzisiaj wszędzie. Właśnie przeciął dośrodkowanie Ruchu z rzutu rożnego.

3
5
3
2
3
36'

Kovacević potrafi uderzyć z dystansu, ale tym razem się nie popisał. Mocno, za to brakło  celności.

2
2
2
3
4
35'

Piłka dzisiaj szuka Bilińskiego. Ostre dośrodkowanie, napastnik Śląska nieznacznie minął się z piłką. Mogło być 2:0.

4
5
5
3
1
31'

Ogromne zamieszanie pod bramką Ruchu. Śląsk miał przynajmniej trzy okazje na soczysty strzał. Najlepszą zmarnował Riera i uderzył metr obok słupka.

5
7
4
2
2
30'

Fatalnie skiksował Przybecki. Zwlekał ze strzałem, w końcu uderzył z bardzo ostrego kąta i piłka bardzo daleko od słupka.

1
2
3
1
1
29'

Dośrodkowanie po ziemi, nikt go nie przeciął i piłka w rękach Pawełka.

3
4
2
1
2
28'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Lewandowski.

Dobra akcja Nowaka z Przybecki. Lewandowski ratował akcję faulem. Słuszna decyzja arbitra.

4
2
3
6
11
27'

Morioka walczył o piłkę po wrzucie w autu. Grodzicki jednak faulowany i od własnej bramki zacznie Hrdlicka.

2
1
2
1
1
24'

Dobra indywidualna akcja Madeja. W ostatniej chwili uprzedził go Helik.

2
7
2
1
1
23'

Ależ ambitnie powalczył Surma. Gdyby dopisało mu więcej szczęścia, Ruch mógłby stworzyć dogodną okazję.

3
2
2
1
1
21'

Kolejna próba dośrodkowania spełzła na panewce. Wrzutka Monety nie minęła nawet pierwszego obrońcy.

3
1
2
1
2
20'

Dobry strzał Araka, jednak wprost w ręce Pawełka.

3
4
3
1
2
17'

Gol! Strzelił Kamil Biliński. Asystował mu Aleksandar Kovacević.

Drugi raz Biliński nie nie pomylił. Drugie dośrodkowanie dotarła na głowę napastnika i Hrdlicka bezradny!

56
27
5
3
12
15'

Groźnie uderzał Riera. Hrdlicka nieco zlekceważył ten strzał, a pilka tylko nieznacznie minęła słupek.

2
1
4
2
1
14'

Odpowiedź Ruchu. Dośrodkowanie Araka wybił Celeban.

2
2
2
2
3
12'

To powinien być gol! Biliński uderzał głową, Hrdlicka nieporadnie złapał piłkę i wydaje się, że przekroczyła linię bramkową. Sędzia uznał, że gola nie było!

4
2
4
4
8
11'

Z bramki wyszedł Pawełek i wyjaśnił sytuację.

4
3
3
1
1
10'

Moneta dość przypadkowo urwał się obrońcom i sytuację musiał ratować Celeban. Tylko rożny.

2
2
2
1
1
9'

Piłkę strącił Celeban, bez zagrożenia dla bramki Ruchu.

3
2
2
2
1
8'

Rzut wolny kończy się tylko kornerem. Madej z narożnika.

1
1
2
1
1
7'

Lewandowski minął Przybeckiego. Skrzydłowy Ruchu musiał faulować.

3
2
5
2
2
5'

Świetny przerzut do Morioki, ale Japończyk się nie popisał.

2
2
3
2
4
4'

Riera szukał podanie prostopadłego, ale Hiszpan zanotował kiks.

2
1
2
1
1
3'

Śląsk wygląda na razie lepiej. Gospodarze próbują raz prawą, raz lewą stroną.

6
3
2
1
1
1'

Mocno zaczął Śląsk. Kowalczyk powtrzymał Madeja.