EBT: Udany początek BHT Piotrkowianina

Mistrzowie Polski w Piłce Ręcznej Plażowej udanie rozpoczęli walkę o klubowe Mistrzostwo Europy. W meczu fazy grupowej pokonali po shoot-outach rosyjski zespół BHC SKKM Ekaterinodar.

Sławomir Bromboszcz

Pierwszy set to wyrównana walka obydwu drużyn, świetnie w bramce spisywał się Mikołaj Krekora a o dwupunktowej wyższości Rosjan zadecydowała końcówka seta, który zakończył się wynikiem 12:14. W drugim secie, Piotrkowianie zagrali zdecydowanie lepiej w obronie i skutecznie wykorzystywali rzuty ze skrzydeł, a dwie ważne bramki z powietrza zdobył obrotowy Karol Kędziora. BHT Piotrkowianin wyszedł już na szcześciobramkowe prowadzenie i przy stanie 14:8 zawodnicy z Ekaterinodar rzucili się do odrabiania strat. Kilka nerwowych akcji wprowadziło zamieszanie na boisku, ale trener Knopik w odpowiednim momencie uspokoił swoich zawodników i to Piotrkowianin cieszył się ze zwycięstwa w drugiej części spotkania.

Przy stanie 1:1 w setach o zwycięstwie zadecydowała seria shoot-outów, w której szczypiorniści z Piotrkowa Trybunalskiego byli nieomylni. - Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, w pierwszym secie dało się odczuć lekkie zdenerwowanie w jednym i drugim zespole. Cieszę się, że udało nam się wyciągnąć wnioski z sytuacji na boisku i z każdą minutą graliśmy coraz lepiej - tak podsumował mecz trener Jarosław Knopik.

W sobotę BHT Piotrkowianin rozegra trzy mecze fazy grupowej (godziny czasu polskiego):
9:00 - BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Tryb. - Paksoft Camelot (Holandia)
13:00 - BC Sand Devils Minden (Niemcy) - BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Tryb.
17:00 - BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Tryb. - Club Balonmano Playa Alcala (Hiszpania)

Ostatni mecz z obrońcami tytułu mistrzowskiego z Hiszpanii będzie transmitowany LIVE pod poniższym linkiem: