Niemki rozbiły rywalki. Druga wygrana na mistrzostwach

Reprezentacja Niemiec, która awansowała do kolejnej fazy mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet dzięki zwycięstwie z Polską, pokonała w piątek Holandię 36:28. Obie drużyny mają tym samym po dwa punkty.

Michał Gałęzewski
Emily Boelk (Niemcy) w akcji PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI / Emily Boelk (Niemcy) w akcji
Do kolejnej fazy mistrzostw Europy awansowały po trzy zespoły z każdej z grup. Holandia i Niemcy rozpoczęły rywalizację w Grupie II w hali Centrum sportowego Boris Trajkowski w Skopje.

Od początku spotkania lepiej spisywały się szczypiornistki z Holandii. Po bramce Nikity van der Vliet, w 11. minucie Pomarańczowe prowadziły już 7:4. Od tego momentu jednak bardzo dobrze spisywały się Niemki, które szybko wyrównały wynik spotkania, a po trafieniu Xenii Smits już w 14. minucie objęły prowadzenie.

Holenderki próbowały odbić się i znów zbudować swoją przewagę, jednak do przerwy nie miały wiele do powiedzenia na boisku. Kolejne dobre akcje nakręcały Niemki i wynik pierwszej połowy - 17:13 ustaliła Julia Maidhof, która w tym spotkaniu miała jednak problemy ze skutecznością.

Po zmianie stron Niemki powiększyły przewagę do pięciu bramek różnicy i wydawało się, że Holenderkom będzie trudno wrócić do meczu. W końcu jednak w ciągu kilku minut Pomarańczowe rzuciły trzy bramki z rzędu, dochodząc na dwa trafienia różnicy.

Reprezentacja Niemiec nie oddała już jednak zwycięswa. Jeszcze przed końcem meczu wyszła na rekordowe, siedmiobramkowe prowadzenie, gdy czwarty raz z rzędu trafiła Alina Grijseels, a to nie były ostatnie słowa ze strony Niemek, które punktowały rozbitą Holandię. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 36:28 i obie drużyny mają po dwa punkty.

Holandia - Niemcy 28:36 (13:17)

Holandia: Ten Holte (8/34 - 24%), Duijndam (2/10 - 20%) - Malestein 8, van den Heijden 5, van Wetering 5, van der Vliet 5, Smits 2, Freriks 1, Dulfer 1, Housheer 1 oraz Polman, Struijs, Spengers, Molenaar, Wolfs, Bont.
Karne:
4/4.
Kary:
8 min. (Freriks 4 min., Dulfer, Smits - po 2 min.).

Niemcy: Filter (11/37 - 30%), Roch (0/1 - 0%) - Grijseels 8, Stockschlaeder 7, Schirmer 5, Boelk 4, Maidhof 4, Smits 3, Schulze 3, Petersn 1, Behrend 1 oraz Schmelzer, Antl, Zschocke, Weigel, Hauf.
Karne: 3/5.
Kary: 14 min. (Antl, Schulze - po 4 min., Smits, Maidhof,Grijseels - po 2 min.).

Który zespół zajmie wyższe miejsce na mistrzostwach Europy?