Superligowcy w komplecie wygrali mecze pucharowe

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Ostrovia / Na zdjęciu: radość szczypiornistów Ostrovii
Materiały prasowe / Ostrovia / Na zdjęciu: radość szczypiornistów Ostrovii

We wtorek i w środę rozegrano sześć z ośmiu spotkań II rundy eliminacyjnej PGNiG Pucharu Polski. W komplecie awansowały zespoły z PGNiG Superligi, chociaż w dwóch przypadkach niespodzianki były realne.

Najwyższe zwycięstwo odniosła Arged KPR Ostrovia. Beniaminek PGNiG Superligi wygrał w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem aż 39:23, pewnie meldując się w kolejnej rundzie PGNiG Pucharu Polski. Na wyjeździe z Warmią Olsztyn 35:25 wygrało natomiast Torus Wybrzeże Gdańsk.

Najciekawiej było w Białej Podlaskiej, gdzie w jedynym wtorkowym meczu AZS AWF dopiero po rzutach karnych odpadł w rywalizacji z Piotrkowianinem. Jeszcze na początku drugiej połowy KPR Autoinwest Żukowo prowadził natomiast z Sandra Spa Pogonią, jednak w drugiej połowie szczecinianie wyszli nawet na ośmiobramkowe prowadzenie, by wygrać ostatecznie 38:35.

Swoje mecze wygrały też Chrobry, który w Gorzowie Wielkopolskim pokonał KS Budnex Stal oraz Grupa Azoty Unia. Tarnowianie zwyciężyli z grającym na trzecim szczeblu SMS-em ZPRP Kielce, choć do przerwy był remis 17:17.