Islandia lepsza od Niemców. Słowenia zrewanżowała się Węgrom

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Khaled Elfiqi / Na zdjęciu: reprezentacja Islandii
PAP/EPA / Khaled Elfiqi / Na zdjęciu: reprezentacja Islandii

Słowenia - jeden z grupowych rywali Polaków na MŚ piłkarzy ręcznych, wygrała ostatni sparing przed mundialem. Ekipa z Bałkanów pokonała Węgrów 32:29. Zwycięstwo nad Niemcami odnieśli z kolei Islandczycy.

W piątkowym meczu górą byli Madziarzy. Zawodnicy Chemy Rodrigueza dobrze zaczęli także sobotnie starcie, bowiem po kwadransie gry prowadzili 7:4. Słoweńcom gra kompletnie się nie kleiła, w poczynaniach ofensywnych było sporo niedokładności, a sposób rozgrywania akcji nieco chaotyczny. Uros Zorman wziął czas i zdenerwowany nie szczędził krytyki swoim graczom. Ostre słowa poskutkowały, bo już do przerwy był remis.

Drugą część ponownie lepiej rozpoczęli Węgrzy, lecz na dziesięć minut przed końcem na 25:23 dla Słowenii podwyższył Domen Makuc. Grupowy rywal Polaków na MŚ prowadzenia już nie oddał. Dziesięć udanych obron miał Joze Baznik (10/28 - 36 procent). Jego dobra postawa między słupkami zaowocowała wygraną w ostatnim sparingu przed przylotem do Polski.

Niemcy dyktowali warunki gry w pierwszej odsłonie towarzyskiej potyczki z Islandią. Juri Knorr i Johannes Golla. Nic nie zapowiadało, że mistrzowie Europy z 2016 roku przegrają to spotkanie, bowiem niespełna dwadzieścia minut przed końcem na 23:17 podwyższył Rune Dahmke.

Trener Niemców... Islandczyk Alfred Gislason zaczął rotować mocno składem, z czego skwapliwie skorzystali rywale. Nieco mniej doświadczeni gracze niemieckiej kadry zaczęli popełniać błędy. Islandia z zimną krwią to wykorzystała i sumiennie odrabiała straty, w końcówce przechylając wygraną na swoją korzyść. Na parkiecie w Bremie błyszczał Odinn Thor Rikhardsson (8 bramek). W niedzielę 8 stycznia drugie spotkanie obu reprezentacji.

Węgry - Słowenia 29:32 (13:13) Najwięcej bramek: dla Węgier - Miklos Rosta, Mate Lekai - po 6, Gabor Ancsin 5; dla Słowenii - Jure Dolenec, Stas Slatinek Jovicic, Rok Ovnicek, Aleks Vlah - po 4.

Niemcy - Islandia 30:31 (18:14) Najwięcej bramek: dla Niemiec - Juri Knorr, Johannes Golla - po 6; dla Islandii - Odinn Thor Rihkardsson 8, Omar Ingi Magnusson, Aron Palmarsson - po 5.

Wyniki pozostałych spotkań sparingowych: USA - Portugalia 27:39 (12:19) Holandia - Czechy 30:33 (12:17) Bahrajn - Rumunia 24:27 (15:15) Dania - Arabia Saudyjska 40:23 (20:13)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty