Nieudany start Polaków. Sprawdź, kiedy i z kim zagrają kolejny mecz

Polacy powalczyli w pierwszym meczu turnieju towarzyskiego w Granollers. W starciu z gospodarzami, czyli Hiszpanią prowadzili po pierwszej połowie 13:12, by ostatecznie przegrać 25:31. Sprawdź, z kim i kiedy rozegrają kolejne spotkanie.

Jakub Fordon
Kamil Syprzak Materiały prasowe / ZPRP / Paweł Bejnarowicz / Na zdjęciu: Kamil Syprzak
Wielkimi krokami zbliża się początek mistrzostw Europy 2024 piłkarzy ręcznych. W akcji zobaczymy oczywiście reprezentację Polski, która rozegra pierwszy wielki turniej pod wodzą Marcina Lijewskiego. W fazie grupowej czekają ich mecze z Norwegią, Słowenią oraz Wyspami Owczymi.

Zanim jednak do nich dojdzie, Polacy rozegrają jeszcze turniej towarzyski w Hiszpanii. Wcześniej, bo pod koniec 2023 roku, podopieczni Lijewskiego rozegrali dwa mecze z Argentyną i oba wygrali.

Pierwszy spotkanie w Granollers Biało-Czerwoni rozegrali z gospodarzami, czyli Hiszpanią. Po pierwszej połowie nasi szczypiorniści prowadzili 13:12, ale ostatecznie przegrali 25:31 i nieudanie rozpoczęli turniej.

To oznacza, że przed startem ME 2024 pozostały im jeszcze dwa mecze towarzyskie. Pierwszy z nich odbędzie się już w kolejnym dniu, czyli w piątek (5 stycznia). Naszym rywalem będzie reprezentacja Serbii.

Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 17:45. Jak już wcześniej informowaliśmy transmisji z meczów w Hiszpanii nie przeprowadza żadna polska telewizja. Śledzić je można jedynie za pośrednictwem internetowej platformy Handball Globe TV, która jest płatna (więcej TUTAJ).

Jednak relacje tekstowe "na żywo" ze wszystkich spotkań Polaków w trwającym turnieju towarzyskim dostępne na portalu WP SportoweFakty. Mecz z Serbią można będzie śledzić TUTAJ.