LM: sprawdź tabelę po meczu Orlen Wisły Płock

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Orlen Wisła Płock
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Orlen Wisła Płock

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Orlen Wisła Płock została zatrzymana w 11. kolejce przez SC Magdeburg (22:28). Sprawdź, jak wygląda tabela grupy B, w której rywalizuje wicemistrz Polski.

W tym artykule dowiesz się o:

Po ponad dwumiesięcznej przerwie w rozgrywkach Liga Mistrzów mecz 11. kolejki rozegrała Orlen Wisła Płock, która zaimponowała w poprzednim spotkaniu. Po tym, jak po raz drugi w tej edycji ograła Celje Pivovarna Lasko sprawiła sensację w starciu z Telekom Veszprem (37:30).

Dzięki temu po raz kolejny włączyła się do walki o miejsce w fazie play-off w drugiej części zmagań grupowych. Nafciarze w 11. kolejce mieli trudny orzech do zgryzienia, ponieważ rywalem był SC Magdeburg. Niemiecki zespół w poprzednim sezonie ograł Wisłę w ćwierćfinale, a po pokonaniu Industrii Kielce w finale sięgnął po tytuł.

Mimo że po pierwszej połowie wicemistrz Polski prowadził 14:13, to ostatecznie nie utrzymał przewagi i przegrał 22:28 (relacja TUTAJ). Mimo że Wisła nie powiększyła swojego dorobku, to pozostała na 6. miejscu, bo swój mecz przegrało także FC Porto. Portugalski zespół musiał uznać wyższość Telekomu Veszprem 26:40.

Tym samym w 11. kolejce czołowe drużyny odniosły zwycięstwa. Dzięki temu liderem pozostała FC Barcelona, która ma dwa punkty przewagi nad SC Magdeburg. Z kolei tyle samo "oczek" traci Telekom Veszprem do niemieckiej ekipy.

4. miejsce zajmuje obecnie Montpellier HB, które bez żadnych problemów rozbiło nie liczące się w walce o play-offy Celje Pivovarna Lasko 32:21 i uciekło na dwa punkty GOG, bowiem zespół ten został pokonany przez wspomnianą Barcę 23:30 (więcej o tych meczach TUTAJ).