LM: sensacja w grupie Industrii Kielce

Sensacyjnej porażki w 13. kolejce grupy A Ligi Mistrzów doznało Paris-Saint Germain HB, które musiało uznać wyższość RK PPD Zagrzeb (26:28). W meczu na szczycie grupy B SC Magdeburg znalazło sposób na FC Barcelonę (29:28).

Jakub Fordon
mecz RK PPD Zagrzeb - Paris Saint-Germain HB PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: mecz RK PPD Zagrzeb - Paris Saint-Germain HB

[h2]W czwartek (29 lutego) odbyły się kolejne, a zarazem ostatnie spotkania 13. kolejki Ligi Mistrzów. W grupie A triumf odniosła Industria Kielce, która ograła Kolstad Handball 31:23 (relacja TUTAJ).[/h2]

O tej samej godzinie odbyło się również spotkanie RK PPD Zagrzeb z Paris Saint-Germain HB. Faworytem byli oczywiście wyżej notowani goście, ale ci od samego początku mieli problemy. Ostatecznie nie udało im się zapunktować w Chorwacji, ponieważ sensacyjnie przegrali 26:28.

Oczywiście PSG wciąż zajmuje 3. miejsce w tabeli, ale nie ma już szans na bezpośredni awans do ćwierćfinału. Industria zrównała się punktami z francuskim zespołem, ale nie wyprzedziła go z uwagi na ubiegłotygodniową porażkę 26:35.

W meczu na szczycie grupy B emocji nie brakowało. Broniący tytułu SC Magdeburg do przerwy przegrywał z liderującą FC Barceloną. Po przerwie niemiecki zespół spisał się lepiej, dzięki czemu zwyciężył 29:28.

Sprawa bezpośredniego awansu do ćwierćfinału wciąż jest po części otwarta. Z uwagi na to, że Magdeburg zmierzy się z Telekomem Veszprem, który ograł Montpellier HB 37:31, Barcelona bez względu na końcowy rezultat zagra we wspomnianej fazie.

Do hiszpańskiej drużyny dołączy triumfator niemiecko-węgierskiego starcia. W przypadku remisu na 2. miejscu utrzyma się Magdeburg, który wówczas będzie mógł wyprzedzić Barcę tylko i wyłącznie w przypadku, gdy ta przegra.