MEJ: Porażka z Rosją. Polacy na dziesiątym miejscu

Nie udało się reprezentacji Polski juniorów przełamać złej passy w spotkaniach z Rosją. W sobotę, w meczu o dziewiąte miejsce mistrzostw Europy w Czarnogórze, biało-czerwoni ulegli Sbornej 27:29 i w końcowej klasyfikacji zajęli dziesiątą lokatę.

Łukasz Wojtczak

Była to już druga porażka biało-czerwonych z Rosją na czarnogórskich mistrzostwach. W pierwszej fazie turnieju podopieczni trenera Jacka Okpisza ulegli Rosjanom 33:34. Polacy liczyli, że w sobotę uda im się przerwać złą passę (na początku sierpnia w Dzierżoniowie przegrali 25:30). Niestety i tym razem biało-czerwoni schodzili z parkietu pokonani, choć na pewno nie można odmówić naszym juniorom ambicji. Spotkanie było bardzo wyrównane. Do przerwy Rosjanie prowadzili 17:15. Dwubramkowa przewaga utrzymała się również w drugich 30 minutach i mecz zakończył się wynikiem 29:27 na korzyść Sbornej. Najwięcej bramek dla Polski zdobył Michał Daszek (7).

Porażka z Rosją jest tym bardziej dotkliwa, że stawką meczu było prawo gry w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Argentynie.

Polska - Rosja 27:29 (15:17)

Bramki dla Polski: Daszek 7, Obiała 5, Paczkowski 4, Kornecki 3, Biegaj 2, Rogulski 2, Walczak 2, Abram 1, Kuzdeba 1.

W niedzielę o godz. 17.30, w meczu o mistrzostwo Europy, zagrają reprezentacje Hiszpanii i Chorwacji. Wcześniej w pojedynku o brązowe medale Duńczycy zmierzą się z Niemcami.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.