Kolejny świetny występ Jurkiewicza - podsumowanie 8. kolejki Asobal Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Za nami 8. kolejka Asobal Ligi. Nadal bez zdobyczy punktowej pozostaje zespół Toledo Balonmano. Pewne i okazałe zwycięstwa zanotowali faworyci - czyli ekipy FC Barcelony Borges i Renovalii Ciudad Real. Nieoczekiwanie wysoką porażkę odniósł w wyjazdowym spotkaniu z AMAYA Sport San Antonio zespół Ademaru Leon. Bardzo udany występ zaliczył Mariusz Jurkiewicz, który zdobył w spotkaniu z Cuencą 2016 6 bramek.

W tym artykule dowiesz się o:

Zaskakująco łatwe i wysokie zwycięstwo odnieśli szczypiorniści AMAYA Sport San Antonio nad czwartym zespołem minionego sezonu - Ademarem Leon. Wynik meczu otworzył rozgrywający przyjezdnych Denis Buntić. Kolejne pięć bramek padło jednak łupem gospodarzy. W 10 minucie na tablicy wyników 5:3 na korzyść San Antonio. Dziesięć minut później ich przewaga urosła do pięciu trafień - 10:5 (20'). Na przerwę były klub Mariusza Jurkiewicza schodził z siedmiobramkową zaliczką - 14:7. W drugiej odsłonie gra nie uległa zmianie. Dominowała tylko jedna drużyna - AMAY Sport San Antonio, która systematycznie z biegiem czasu powiększała prowadzenie. Cuda w bramce wyprawiał Radivoje Ristanović - w całym spotkaniu bronił na 48 procent skuteczności (20/42). Po godzinie gry zasłużone zwycięstwo uzyskali zawodnicy z San Antonio pokonując Ademar Leon 34:24. Oprócz świetnej postawy w bramce Ristanovicia do zwycięstwa gospodarzy walnie przyczyniła się fenomenalna postawa w ataku dwójki rozgrywających:Javiera Gaminde - 11 (11/13 - 85 procent) oraz Niko Elizagi - 8 trafień (8/9 - 89 procent). W zespole gości na wyróżnienie zasługują Denis Buntić, Ricardo Teixeira Da Costa i Javier Ortigosa - wszyscy po 4 bramki.

Potężnym uderzeniem rozpoczęli swoje spotkanie zawodnicy FC Barcelony Borges. Po 10 minutach podopieczni Xaviego Pascuala prowadzili z niepokonanym dotychczas Fraikin Granollers 9:3. Na nic zdał się czas wzięty przez trenera Granollers w 7 minucie spotkania. Bramkowa kanonada "Dumy Katalonii" trwała w dobre. W 15 minucie na tablicy wyników 14:6 dla wicemistrzów Hiszpanii. Kiedy na pięć minut przed końcem pierwszej części gry gospodarze zniwelowali stratę do sześciu bramek - 18:12 (25')była jeszcze szansa na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Trzy trafienia Konstantina Igropulo i jedno Cedrica Sorhaindo rozwiały w pył marzenia ekipy z Granollers. Do przerwy 22:12 dla Barcelony. W drugiej odsłonie Barcelona miała problemy... ze zdobywaniem bramek! W piętnaście minut rzucili ich raptem tylko 3! W efekcie końcówka spotkania bardzo emocjonująca. Przewaga przyjezdnych stopniała do trzech bramek - 26:23 (53'). Niestety później do bramki trafiali już tylko zawodnicy ze stolicy Katalonii, ostatecznie triumfując 31:23. Pierwsze skrzypce w drużynie Barcelony grał rozgrywający Laszlo Nagy - 8 bramek (8/10 - 80%) oraz lewoskrzydłowy Juanin Garcia - 7 (7/12 - 58%). Wśród gospodarzy z dobrej strony pokazali się Aleksandar Svitlica, i Ivan Nikcević - obaj po 4 bramki.

Bez większych problemów odprawili z kwitkiem Cuence 2016 mistrzowie Hiszpanii - Renovalia Ciudad Real. Wynik mczu otworzył Viran Morrs. W 15 minucie Ciudad Real prowadził 8:4 a połowa ich bramkowego dorobku to dzieło polskiego rozgrywającego Mariusza Jurkiewicza. Ambitnie grający gospodarze nie odpuszczali i toczyli bardzo wyrównana walkę z podopiecznymi Talanta Dujshebaeva przegrywając jedynie 3-4 bramkami. Do szatni mistrzowie Hiszpanii schodzili z bagażem pięciu trafień - 15:10. Na nic zdała się ambitna postawa szczypiornistów Cuenci w pierwszej odsłonie. Po zmianie stron ekipa z regionu Kastylii-La Manchy wrzuciła kolejny bieg i niczym japoński "Shinkansen" w moment odjechała na 10 bramek - 24:14 (40'). W tym momencie było już po meczu a gospodarze grali już o przysłowiowe zachowanie twarzy. Po godzinie gry na tablicy wyników widniał rezultat 36:24 na korzyść Renovalii Ciudad Real. Pierwsze skrzypce wśród przyjezdnych grali: Isaias Guardiola - 7 (7/9 - 78 procnent), Kiril Lazarov - 6 oraz Mariusz Jurkiewicz - obaj po 6 bramek i na podobnej skuteczności (6/7 - 86 procent). W zespole Cuenci najczęściej drogę do siatki znajdował Jorge López, który 6-krotnie znalazł receptę na pokonanie bramkarza Ciudadu Real.

Wyniki 8. kolejki Asobal Ligi:

JD Arrate - Cuatro Rayas Valladolid 25:28 (8:16)

Toledo Balonmano - BM Torrevieja 25:29 (10:12)

CAI BM Aragon - e-gim BM Antequera 33:26 (18:12)

Quabit Guadalajara - Naturhouse La Rioja 25:29 (10:16)

AMAYA Sport San Antonio - Reale Ademar Leon 34:24 (14:7)

Cuenca 2016 - Renovalia Ciudad Real 24:36 (10:15)

Fraikin BM Granollers - FC Barcelona Borges 23:31 (12:22)

Alser Puerto Sagunto - BM Alcobendas 28:28 (13:17)

Tabela Asobal Ligi

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>