Nowa zawodniczka Vistalu Łączpol Gdynia

Obecny wicelider tabeli PGNiG Superligi Kobiet - Vistal Łączpol Gdynia przed zakończeniem roku pozyskał nową zawodniczkę. Z gdyńskim klubem dwuletni kontrakt podpisała rumuńska rozgrywająca - Loredana Marina Mateescu.

Vistal Łączpol Gdynia prowadził rozmowy z Loredaną Mateescu od kilku miesięcy. W końcu zostały one pomyślnie zakończone. W ostatni dzień roku 2010 rumuńska rozgrywająca podpisała dwuletnią umowę z gdyńskim klubem. Zawodniczka do polskiej PGNiG Superligi trafiła z zespołu C.S. Tomis Constanta, z którym w ostatnim sezonie zajęła 3 miejsce w mistrzostwach Rumunii. Szczypiornistka ma na swoim koncie wiele występów w europejskich pucharach.

Zespół Vistalu Łączpol Gdynia w ubiegłym sezonie, zdobywając brązowy medal, po raz pierwszy w historii klubu stanął na podium mistrzostw Polski. W obecnym sezonie gdynianki póki co radzą sobie również bardzo dobrze. Aktualnie plasują się na drugim miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet z liczbą 20 punktów na koncie, tracąc 3 oczka do lidera - KGHM Metraco Zagłębia Lubin.