Bundesliga: Powrót Krzysztofa Lijewskiego!

Szczypiorniści HSV Hamburg odnieśli 21. zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi, dzięki czemu utrzymali pięciopunktową przewagę nad rywalami. Po ponad dwumiesięcznej przerwie na parkiecie po raz pierwszy pojawił się Krzysztof Lijewski!

Hamburczycy, którzy są na dobrej drodze do pierwszego w historii mistrzostwa Niemiec, znakomicie rozpoczęli to spotkanie. W 4. minucie prowadzili już 2:0, a dziesięć minut później powiększyli swą przewagę do trzech trafień (9:6). Goście dopiero tuz przed przerwą zmniejszyli straty do jednej bramki, jednak kilka skutecznych interwencji Johannesa Bitetra pozwoliło szczypiornistom HSV odskoczyć w 38. minucie na pięć goli przewagi (22:17). Ostatecznie podopieczni Martina Schwalba zwyciężyli 34:27, czyniąc tym samym kolejny krok w stronę mistrzowskiego tytułu.

Po raz kolejny dobre zawody rozegrał polski rozgrywający Marcin Lijewski, który pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Na parkiecie pojawił się także jego młodszy brat Krzysztof, który powrócił do gry po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją barku. W drużynie Hannoveru wystąpił także doświadczony były reprezentant Polski Piotr Przybecki, który zdobył sześć bramek i dwukrotnie lądował na ławce kar.

Dzięki zwycięstwu hamburczycy utrzymali pięciopunktową przewagę nad drugim w tabeli zespołem THW Kiel. Hannover zajmuje 16. miejsce i traci dwa punkty do znajdującego się poza strefą spadkową TSG Lu.-Friesenheim.

HSV Hamburg - TSV Hannover-Burgdorf 34:27 (16:15)

HSV: Bitter - Lindberg 8 (4/6), Hens 6, Lijewski M. 5, Duvnjak 3, Jansen 3, Schröder 3, Vori 3, Gille B. 2, Flohr 1, Kraus, Lijewski K.

Hannover: Puljezevic, Meyer - Johannsen 6, Przybecki 6, Olsen 5 (1/1), Svavarsson 4, Jonsson 2, Sveinsson 2, Buschmann 1, Lehnhoff 1 (0/1), Fauteck, Hallgrimsson.

Kary: 0 min - 8 min (Przybecki 2x, Buschmann, Hallgrimsson).

Widzów: 8 562.

Tabela Toyota-Handball Bundesligi

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>