Udany rewanż słoweńskich szczypiornistów

W czwartek reprezentacja Słowenii w piłce ręcznej uległa w Bratysławie Słowacji w stosunku 32:35. W piątkowe popołudnie oba zespoły w tej samej hali na Pasienkach ponownie zmierzyły się ze sobą. Tym razem drużyna z Bałkanów okazała się lepsza od gospodarzy.

Wojciech Święch

Po niecałych trzech minutach przyjezdni prowadzili 3:0. Słowacy dwukrotnie zmniejszali stratę do jednej bramki (2:3 i 6:7). Jednak drużyna trenera Miro Požuna w 21. minucie wygrywała 16:10. Miejscowi odpowiedzieli trzema golami z rzędu, ale do przerwy zespół z Bałkanów prowadził 19:10.

Po zmianie stron w 38. minucie był remis 20:20. Potem goście znowu odskoczyli na cztery bramki (26:22). Słowacy ponownie wyrównali na 27:27 w 53. minucie. Końcówka należała jednak do Słoweńców, którzy wygrali ostatecznie 32:35.

Zespół z Bałkanów będzie rywalem Polski w fazie grupowej ME, które 17 stycznia rozpoczynają się w Norwegii.

Słowacja - Słowenia 30:33 (14:19)