ME: Niespodzianka na otwarcie mistrzostw

Spotkanie Niemiec z Czechami zainaugurowało Mistrzostwa Europy 2012. Już w pierwszym meczu kibice byli świadkami niespodzianki, faworyzowani Niemcy musieli uznać wyższość Czech.

Reprezentacja Czech od pierwszych minut niedzielnego pojedynku nadawała ton rywalizacji. Po 8 minutach gry Czesi prowadzili już 5:2. Trafienia Filipa Jichy oraz Jana Filipa pozwoliły naszym południowym sąsiadom uzyskać sześciobramkowe prowadzenie 9:3. Niemcy nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z dobrze dysponowanymi rywalami. Po pierwszej połowie tablica wyników wskazywała rezultat 9:14.

Zespół prowadzony przez Martina Heubergera druga połowę rozpoczął znacznie lepiej. Seria udanych zagrań sprawiła, iż po trafieniu Dominika Kleina szczypiorniści z nad Renu przegrywali już tylko różnicą bramki 16:17. Na wysokości zadania stanęli jednak Filip Jicha oraz Vrany Václav, który ponownie dali Czechom bezpieczne prowadzenie 25:20. Niemcy ambitnie walczyli o korzystny rezultat do ostatnich sekund, jednak tego dnia Czesi byli zespołem lepszym.

Niemcy - Czechy 24:27 (9:14)

Najwięcej bramek: dla Niemiec - Lars Kaufmann 5, Michael Haaß 4; dla Czech - Filip Jícha 7, Jan Filip 4.