Polska pokonała Wielką Brytanie, Czarnogóra ograła Rosję (wyniki)

Reprezentacja Polski kobiet pokonała Wielką Brytanię i zdobyła pierwsze punkty w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2012. Do przerwy mecz był bardzo wyrównany, jednak w drugiej połowie podopieczne Kim Rasmussena obnażyły błędy rywalek i wygrały 33:20. W drugim meczu grupy trzeciej Czarnogóra pokonała Rosję 23:22.

Tomasz Boryn

Po pierwszej rundzie rozgrywek w naszej grupie prowadzi Czarnogóra z kompletem zwycięstw. Druga jest Rosja, a trzecie miejsce zajmuje Polska z dwoma punktami. Bez punktu pozostaje reprezentacja Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania - Polska 20:33 (8:10)

Polska: Czarna, Baranowska – Koniuszaniec 3, Kulwińska 3, Szwed, Siódmiak 4, Wojtas 1, Kocela 4, Stasiak 4, Sądej, Wolska, Polenz 7, Jasinowska, Kudłacz 3, Niedźwiedź 4, Zalewska.

Czarnogóra - Rosja 23:22 (10:9)

Do turnieju finałowego ME 2012, który w grudniu odbędzie się w Holandii, awansują dwie najlepsze drużyny.