Czuwaj w Superlidze!

W rewanżowym spotkaniu, którego stawką było prawo gry w PGNiG Superlidze szczypiorniści Nielby Wągrowiec pokonali u siebie Czuwaj Przemyśl 40:34 (19:18), jednak nie zdołali odrobić strat z pierwszego meczu w Przemyślu 27:33 (14:14).

Piotr Werda
Piotr Werda

W pierwszym pojedynku barażowym wągrowiecka Nielba uległa na wyjeździe Czuwajowi Przemyśl 27:33. W boju rewanżowym górą byli gracze MKS-u zwyciężając 40:34. W efekcie w dwumeczu zanotowano remis 67:67. Wynik ten jednakże awansem premiował piłkarzy ręcznych z Przemyśla, którzy zaliczyli więcej bramek na wyjeździe.

Pierwszy fragment drugiego meczu barażowego nie układał się po myśli wągrowczan. W 10. minucie goście prowadzili już bowiem 6:3. Podopieczni Pawła Galusa zaczęli jednak mozolnie odrabiać straty - głownie za sprawą Łukasza Gieraka, który w przeciągu kwadransa zaliczył pięć trafień. Z kolei świetną postawę w wągrowieckiej bramce zaprezentował Adrian Konczewski, którego parady niejednokrotnie ratowały Nielbę przed utratą kolejnej bramki.

W 17. minucie żółto-czarnym udało się wreszcie doprowadzić do wyrównania (11:11). Do końca pierwszej połowy stroną przeważającą byli nielbiści. Na cztery minuty przed przerwą Łukasz Białaszek zaliczył udany rzut wyprowadzając Nielbę na 4-bramkowe prowadzenie (18:14). Gościom jeszcze przed zakończeniem tej części meczu udało się zmniejszyć rozmiary porażki do zaledwie jednego trafienia (19:18).

Po zmianie stron gra znów się wyrównała. Podobnie jak w pierwszej części spotkania, bardzo dobrze funkcjonował w ataku gości duet rozgrywających Bogdan Oliferchuk - Paweł Stołowski. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem Nielba Wągrowiec zaliczyła udaną serię pięciu trafień wychodząc na prowadzenie 30:24. Aż do końca starcia nielbiści walczyli o 7-bramkową przewagę dającą im utrzymanie w Superlidze.

Na pół minuty przed końcową syreną na tablicy wyników było 40:34. W ostatnich sekundach piłkę posiadali żółto-czarni. Szczypiornistom MKS-u nie udało się jednak zdobyć jeszcze jednego trafienia. Wągrowiec żegna się więc z Superligą, Przemyśl wkracza do niej od nowego sezonu.

Nielba Wągrowiec - Czuwaj Przemyśl 40:34 (19:18)

Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Gierak 10, Przysiek 9, Krajewski 5, B. Witkowski 4, Przybylski 3, Białaszek 3, Niewrzawa 3, Tórz 2, Płócienniczak 1, Smoliński, Świerad, Widziński.
Kary: 18 minut
Czerwona kartka: Tórz (59. minuta - za faul)
Rzuty karne: 5/5

Czuwaj: Jarosz, Sar, Szczepaniec - Oliferczuk 11, Stołowski 10, Jankowski 5, Kubisztal 4, Kroczek 2, Kostka 1, Hataś 1, Kalinowski, Misiewicz.
Kary: 14 minut.
Czerwone kartki: Kroczek (39. minuta, za trzy kary), Kubisztal (45. minuta, za faul).