Pogrom w Kępnie - relacja z meczu KKS Polonia Kępno - KSPR Polkowice

Mecz do jednej bramki. Tak można określić spotkanie pomiędzy KKS Polonia Kępno a KSPR Polkowice. Silny zespół z Kępna wygrał mecz 58:13 (26:5).

Maciej Nowicki

Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrały zawodniczki Polonii Kępno, pewnie zwyciężając najsłabszą drużynę ligi KSPR Polkowice. Drużynie z Dolnego Śląska pomimo ostatnich kłopotów udało się skompletować kadrę i do Kępna stawiły się w 8-osobowym składzie.

Mecz toczył się przez pełne 60 minut pod dyktando miejscowych. Spotkanie rozpoczęła drużyna gości, jednak to KKS od samego początku postawił bardzo wysoką obronę, przez co niedokładnie przeprowadzane ataki pozycyjne KSPR-u "łabędzice" skrupulatnie wykorzystywały, wyprowadzając skuteczny szybki atak. Trener kępnianek Marcin Pawłowicz dał pole do popisu każdej ze swoich zawodniczek, i co najważniejsze wszystkie zdobywały bramki dla swojego zespołu. Najlepszą szczypiornistką Polonii w tym meczu okazała się Ewa Perek zdobywczyni 10 bramek. Zawodniczka ta prócz wielu trafień, zagrała świetnie w obronie, a jej celne podania bardzo często uruchamiały skuteczny kontratak. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 26:5.

Druga odsłona to przebudzenie polkowiczanek, które szybko rzuciły 3 bramki przy dwóch trafieniach drużyny Kępna. Chwilę później wszystko wróciło do stanu z przed przerwy, gdzie wyraźnie dominowała Polonia. Przybite wynikiem przyjezdne praktycznie nie podejmowały próby zmiany rezultatu już do końcowego gwizdka. W drużynie KSPR-u na wyróżnienie zasługuje gra Ewy Dziatkiewicz, która popisała się 6 bramkami. Niestety w końcowych minutach Dziatkiewicz musiała opuścić boisko za otrzymanie trzeciego wykluczenia. Mecz zakończył się wynikiem 58:13.

KKS Polonia Kępno - KSPR Polkowice 58:13 (26:5)

KKS Polonia Kępno: Słota, Przebierała - Frala 4, Szymkowiak 4, Antoszewska 2, Szymczak 4, Skowrońska 2, Cichoń 6, Nowicka 7, Grądowa 5, Wojtasik 9, Wesołowska 4, Rabiega 1, Perek 10
Trener: Marcin Pawłowicz
Kary: (8 minut - Frala, Cichoń, Nowicka, Perek)

KSPR Polkowice: Dąbrowska - Szala, Leszki 1, Pałecka 4, Mizdra 2, Piotrowska, Dziatkiewicz 6, Władek
Trener: Czesław Dziatkiewicz
Kary: (10 minut - Szala, Pałecka, 3x Dziatkiewicz)
Czerwona kartka: Dziadkiewicz - gradacja kar