Skromna zaliczka Miedziowych - relacja z meczu KGHM Metraco Zagłębie Lubin - RK Zelina

W pierwszym meczu drugiej rundy Pucharu EHF zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin zwyciężyły na własnym terenie z RK Zelina, 22:18 (11:9).

Małgorzata Boluk

Zawodniczki potrzebowały trochę czasu, aby "wejść w grę", bowiem pierwsza bramka, której autorką była Ivana Petkovic, padła w 3. minucie spotkania. Na jej rzut odpowiedziała Kinga Byzdra, a chwilę później bramkę do dorobku bałkańskiej drużyny dołożyła kołowa RK Zelina - Dragica Dzono. Obrotowa przywróciła swojemu zespołowi prowadzenie, jak się później okazało - ostatnie w tym meczu.

Od tej pory zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin dominowały nad swoimi pucharowymi rywalkami i już w 13. minucie Agnieszka Jochymek dała lubiniankom trzy-bramkowe prowadzenie. Przez następny kwadrans na parkiecie nic się nie zmieniło. Wicemistrzynie Polski kontrolowały przebieg gry i zeszły na przerwę ze skromną zaliczką.

Po zmianie stron Chorwatki próbowały odmienić losy spotkania. Po błędzie Miedziowych, najskuteczniejsza zawodniczka w ekipie przyjezdnych - Ivana Petkovic, miała w 32. minucie szansę na doprowadzenie do remisu, ale świetnie dysponowana Natasza Tsvirko pozbawiła bałkańską rozgrywającą co do tego jakichkolwiek złudzeń.

Dzięki czujnej grze w obronie i znakomitej postawie bramkarki, Miedziowe mogły skrupulatnie powiększać przewagę, która w 48. minucie za sprawą duetu Anna Pałgan - Aleksandra Paluch, wynosiła już sześć bramek. Warto wyszczególnić również Kingę Byzdrę, która w starciu z chorwacką RK Zeliną odnotowała bardzo dobry występ.

Końcówkę można uznać jako bardziej wyrównaną. Ambitnym szczypiornistkom ZK Zelina udało się zniwelować straty do zaledwie czterech trafień. Zaledwie, ponieważ przewaga podopiecznych trener Bożeny Karkut mogła być okazalsza, gdyby nie niewykorzystane sytuacje stuprocentowe. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 20 października w Chorwacji.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - RK Zelina 22:18 (11:9)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna, Piekarz, Pałgan 4, Paluch 1, Jelić 4, Bader 2, Benga, Jochymek 3, Byzdra 8, Kobzar.

RK Zelina:
Sanader, Zigrovic, Jukic - Ercegovac, Cosic, Zigvovic, Madzarac 1, Pavicic 1, Knjezevic 3, Vukojevic 2, Dzono 3, Puhelek, Koscec, Vulic, Stipic, Antolkovic, Galic, Petkovic 8.

Kary: KGHM Metraco Zagłębie Lubin - 8 minut (2x Byzdra, Paluch, Jelić), RK Zelina - 8 minut (2x Petrovic, Ercegovac, Dzono)

Sędziowali: A. Kiyashko, D. Kiselev (Rosja)