Bitwa beniaminków - relacja z meczu KKS Polonia Kępno - TOR Dobrzeń Wielki

Zawodniczki z Kępna już po raz kolejny okazały się niegościnne. Tym razem pokonany z hali przy ulicy Walki Młodych odjechał TOR Dobrzeń Wielki.

Maciej Nowicki

Już wcześniej było wiadomo, że mecz będzie bardzo zacięty i emocjonujący. Oba zespoły doskonale się znają. Grając jeszcze w II lidze, wielokrotnie spotykały się rozgrywając mecze sparingowe. Dodatkowym smaczkiem pojedynku były dokonane przed sezonem wzmocnienia obu klubów. Większość pozyskanych zawodniczek pochodzi z byłego superligowego zespołu AZS AWF Gardinia Wrocław.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły kępnianki, szybko obejmując prowadzenie. Wiele błędów TORu zarówno w ataku jak i obronie skrupulatnie wykorzystywały Grażyna Cichoń, Ewa Perek i Izabela Grądowa. Po ich bramkach Polonia w 11 minucie prowadziła już 6:1. Bez większych zmian mecz toczył się aż do 25 minuty, kiedy to przy stanie 15:4 Dobrzeń, głównie za sprawą Martyny Dęgi, zdobył pięć kolejnych bramek. Zegar do przerwy pokazywał wynik 15:9 na korzyść gospodyń.

Druga część to dalsze zmniejszanie strat przez TOR. W 33 minucie przy stanie 15:12 trener KKS-u Marcin Pawłowicz  poprosił o czas. Po tej przerwie łabędzice wróciły do stylu gry z początku pierwszej połowy. Świetne spotkanie rozgrywała Magdalena Słota, która niejednokrotnie swoimi interwencjami utrzymywała wysokie prowadzenie kępnianek. Mecz zakończył się wynikiem 28:21.

Polonia Kępno - Tor Dobrzeń Wielki 28:21 (15:9)

KKS: Przebierała, Słota - Frala 1, Szymkowiak, Antoszewska 2, Szymczak, Cichoń 5, Nowicka 1, Grądowa 3, Wojtasik, Wesołowska 4, Rabiega, Perek 12
Kary: 4 min (Antoszewska, Szymczak)
Karne: 8/9

TOR: Boczkowska - Wojt 1, Olfans 5, Dęga 9, Golec 1, Pałecka 1, Górka, Wynnyk, Wcześniak 4,
Kary: 6 min (Pałecka, Górka, Wcześniak)