Dramaturgia do ostatniej sekundy! - relacja z meczu Polonia Kępno - UKS PCM Kościerzyna

KKS Polonia Kępno zremisowała przed własną publicznością z UKS PCM Kościerzyna 23:23 (10:11). Zdobyty punkt nie przyszedł miejscowym łatwo, a zacięta walka toczyła się aż do ostatniej sekundy meczu.

Maciej Nowicki

W niedzielne popołudnie spotkały się dwie drużyny, które dotychczas na swoim koncie posiadały tylko po dwie porażki. Co ciekawe oba zespoły przegrywały z tymi samymi ekipami (SPR Olkusz oraz Słupia Słupsk ).

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gości. W 13 minucie UKS PCM Kościerzyna prowadziła trzema bramkami a wynik wskazywał 1:4. Przewaga przyjezdnych nie trwała długo, gdyż niesione głośnym dopingiem kępnianki po trafieniach Ewy Perek i Moniki Nowickiej zdołały wyrównać i w 18 minucie było już 5:5. Od tego momentu w grze Polonii coś się zacięło. Skorzystały z tego przyjezdne i szybko wypracowały sobie, głównie za sprawą Natalii Brzezińskiej, dwubramkowe prowadzenie. Gdy większość kibiców zgromadzonych w hali przy ulicy Walki Młodych była już przekonana, że Polonia na przerwę zejdzie przy wyniku 9:11 dla Kościerzyny, wtedy po piłkę sięgnęła Ewa Perek i prosto z rzutu wolnego wykonywanego z 9 metrów przy nieuwadze bramkarki zdobyła punkt. Wynik do przerwy brzmiał 10:11.

Druga połowa to grad wielkich emocji. Do ataku bardziej zdeterminowane wyszły zawodniczki Polonii Kępno. W 35 minucie, w związku z trzecią dwuminutową karą, czerwoną kartką ukarana została Patrycja Wójcik, a łabędzice odskoczyły na dwa oczka (15:13). Jak się okazało, było to najwyższe prowadzenie beniaminka w całym spotkaniu. Straty szybko zaczęły odrabiać zawodniczki z Pomorza, doprowadzając w 39 minucie do kolejnego remisu. Od tej pory gra toczyła się bramka za bramkę. Przy wyniku 23:23 w ostatniej minucie spotkania gospodynie miały jeszcze szansę na zwycięstwo, jednak obrona Kościerzyny okazała się nie do przejścia i oba zespoły ostatecznie musiały podzielić się punktami.

KKS Polonia Kępno - UKS PCM Kościerzyna 23:23 (10:11)

KKS:Przebierała, Słota, Powaga - Frala, Szymkowiak, Szymczak1, Skowrońska 2, Cichoń 3, Nowicka 2, Grądowa 4, Wojtasik, Wesołowska 3, Rabiega, Perek 8

UKS PCM: Liskowska - Robaczyńska, Wójcik, Etz M., Rybakowska 3, Etz A. 3, Siekańska 3, Klin 5, Naczyk, Brzezińska 4, Wójcik 1, Fornalik 4, Noga 1, Perłowska, Borkowska

Kary: KKS - 8 min, UKS PCM - 8 min.

Rzuty karne: KKS - 4/5, UKS PCM - 4/5.