Mistrz na kolanach - relacja z meczu Vistal Łączpol Gdynia - Zagłębie Lubin

W zaległym spotkaniu 5. kolejki Superligi mistrz Polski Vistal Łączpol Gdynia podejmował wicemistrza Zagłębie Lubin. Przyjezdne sowicie zrewanżowały się za poprzedni sezon i wygrały 30:20.

Krzysztof Lewandowski

W zaległym meczu 5. kolejki naprzeciw siebie stanął mistrz oraz wicemistrz Polski. Spotkanie miało jednostronny przebieg i to drużyna z Lubina pokazała bardzo przemeblowanej drużynie mistrzyń miejsce w szeregu. Początek gry nie zapowiadał tak wysokiej porażki miejscowych. Szereg błędów i strat z obu stron nie sprzyjał rzucaniu bramek. Pierwszy gol padł dopiero w 4 minucie po rzucie Jeleny Bader a 180 sekund później odpowiedziała skrzydłowa gdynianek Karolina Sulżycka i było 1:1 a obie drużyny miały problemy z przedostaniem się przez strefę obronną rywalek.

Obie drużyny przez większą część spotkania grały bramka za bramkę jednak minimalnie prowadziło Zagłębie Lubin, które odskakiwało na 2 bramki przewagi. Gdynianki natomiast nie potrafiły odrobić straty grając nawet w liczebnej przewadze gdy na ławkę schodziły karane 2 minutowych karami m.in. Kaja Załęczna oraz Anna Pałgan a co gorsza dla miejscowych to Zagłębie wygrywało okresy gry grając w osłabieniu. Koniec pierwszej połowy spotkania to cztery gole przewagi Zagłębia dzięki dwóm bramkom Agnieszki Jochymek. Vistal Łączpol po słabych 30 minutach przegrywał 12:15. W przerwie meczu publiczność zgromadzona na hali w Gdyni została poinformowana, że do grona sponsorów szczypiornistek z Gdyni dołączył Dariusz Michalczewski, który zasiadł na trybunach. Ta informacja na pewno ucieszyła kibiców gdynianek.

Druga połowa meczu to całkowity zastój Vistal Łączpolu. Po 10 minutach drugiej części gry i kolejnej bramce Karoliny Semeniuk-Olchawy Zagłębie Lubin prowadziło 20:14. Kolejne upływające minuty spotkania potwierdzały wyższość przyjezdnych nad mistrzyniami kraju. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką porażką Vistal Łączpolu 20:30 a kibice zadają sobie pytanie co się stało z mistrzem Polski? Vistal Łączpol Gdynia spadł na 4. miejsce w tabeli a w ciągu 2 tygodni czekają go ciężkie mecze ze Startem Elbląg oraz Politechniką Koszalin.

Vistal Łączpol Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:30 (12:15)

Vistal Łączpol Gdynia: Kowalczyk, Gapska - Zych 5, Duran 3, Mateescu 3, Andrzejewska 2, Koniuszaniec 2, Krnić 2, Kulwińska 2, Sulżycka 1, Królikowska, Petrinja

Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Tsvirko - Byzdra 7, Semeniuk-Olchawa 6, Bader 4, Jochymek 4, Paluch 3, Załęczna 3, Kobzar 2, Pałgan 1, Benga, Jelić

Widzów: ok. 600