Niezagrożona wygrana - relacja z meczu Wybrzeże Gdańsk - Wójcik Meble Elbląg

Wybrzeże Gdańsk bez większych problemów pokonało drużynę Wójcika Meble Elbląg 28:20. Już w 32 minucie czerwono-biało-niebiescy prowadzili 17:7, ale druga połowa była już wyrównana.

Michał Gałęzewski

Do dwunastej minuty mecz w Gdańsku był wyrównany. Gospodarze prowadzili 4:3, jednak z minuty na minutę się rozkręcali. Grali szczególnie dobrze w obronie i w pierwszej połowie stracili zaledwie siedem bramek, z czego tylko jedną w ciągu ostatnich dziesięciu minut! Dobrze bronił Marcin Głębocki, a Marka Wróbla często pokonywali zdobywca dziesięciu bramek w meczu - Łukasz Rogulski, czy Patryk Abram, dzięki czemu pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 16:7.

Gdy na początku drugiej połowy bramkę dla Wybrzeża zdobył Krzysztof Mogielnicki, wiceliderzy tabeli prowadzili już 17:7. Od tego momentu jednak obudzili się goście. Aktywny w ataki był Damian Malandy, a świetnie w bramce spisywał się Henryk Rycharski. Po trafieniach Mikołaja Kupca i Malandego, Wójcik Meble na dziewięć minut przed końcem przegrywał już tylko różnicą czterech bramek! - Odbiłem parę piłek, ale to nie skutkuje na wyniku. Chłopacy pracowali ostro w obronie, ale nic to nie dało. Oby za tydzień było lepiej - powiedział Rycharski. - Trochę rzutów Rycharski obronił, a my źle rzuciliśmy kilka razy z czystej pozycji. Brakowało tempa, ale zawodnicy wchodzący z ławki muszą swoje pograć i poszukać pewności na boisko. Z meczu na mecz będziemy się jeszcze bardziej zgrywać - dodał Damian Wleklak.

Pod koniec spotkania niepokonane w 2013 roku Wybrzeże zdołało jednak skontrować. Gdańszczanie zdobyli pięć bramek z rzędu i po rzucie Krystiana Nidzgorskiego prowadzili już 28:19. Na sam koniec spotkania bramkę z rzutu karnego zdobył jeszcze Leszek Michałów i ostatecznie zakończyło się ono wynikiem 28:20. Chwilę przed końcem spotkania na boisko upadł Rogulski, jednak na szczęście był to tylko skurcz i nie grozi mu jakakolwiek przerwa. - Rzuciliśmy dużo bramek i mało straciliśmy. W pierwszej połowie graliśmy dobrze w obronie, a w drugiej mieliśmy jednak zbyt wiele strat i własnych błędów - podsumował Kamil Strzebiecki.

Wybrzeże Gdańsk - Wójcik Meble Elbląg 28:20 (16:7)

Wybrzeże: Głębocki, Chmieliński - Rogulski 10 (2 min), Abram 4, Nilsson 3, Piętak 3, Sulej 3 (2 min), Mogielnicki 2 (2 min), NIdzgorski 1, Strzebiecki 1, Kondratiuk 1 oraz Steege, Rakowski.

Wójcik Meble: Wróbel, Rycharski - Malandy 5, Michałów 5, Kupiec 4, Nowakowski 2 (2 min), Spychalski 1, Dawidowski 1 (2 min), Maluchnik 1, Sczepański 1 oraz Fonferek, Grablewski, Lipczyński, Gryz, Ośko, Jędrzejewski.

Kary: Wybrzeże - 6 min, Wójcik Meble - 4 min.

Rzuty karne: Wybrzeże - 1/3, Wójcik Meble - 2/2.