Wybrzeże wciąż niepokonane w 2013 roku - relacja z meczu Wybrzeże Gdańsk - Wolsztyniak Wolsztyn

Wybrzeże pokonało Wolsztyniaka 32:29 w ostatnim meczu rundy zasadniczej. Gdańszczanie prowadzili już różnicą ośmiu bramek, jednak pod koniec goście zdołali zmniejszyć stratę nawet do dwóch bramek.

Michał Gałęzewski

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla zespołu Wybrzeża Gdańsk. W dziesiątej minucie po bramce Pawła Piętaka, czerwono-biało-niebiescy prowadzili już 6:3. Chwilę później było już 9:5, a wiele bramek dla gdańszczan padało właśnie ze skrzydeł. Mimo tego, szczypiorniści znad morza nie byli do końca zadowoleni ze swojej postawy. - Nie ma co patrzeć na występ indywidualny. Zagrałem przyzwoicie, ale w obronie nie było najlepiej. Graliśmy dosyć dobrze, ale popełnialiśmy podstawowe błędy, jak wyrzucanie piłek w aut, czy niedokładne podania - zauważył Piętak.

Do końca pierwszej części gry gdańszczanie kontrolowali przebieg gry i na przerwę schodzili przy wyniku 17:12. Od początku drugiej połowy szkoleniowcy gdańskiego klubu wprowadzili zmiany, jednak mimo to po bramce Andrzeja Rakowskiegow 45. minucie gospodarze prowadzili już 26:18. Później jednak inicjatywę przejęli goście. Po trzech bramkach z rzędu Marcina Pietruszki, na minutę przed końcem Wolsztyniak przegrywał już tylko 29:31, aby ostatecznie przegrać różnicą trzech bramek. - Z takim nastawieniem jechaliśmy. Chcieliśmy zagrać na luzie, bo wiedzieliśmy że Wybrzeże jest faworytem. Nie przegrało meczu w tej rundzie i o czymś to świadczy. My od jakiegoś czasu mamy rozluźnienie i odpuściliśmy końcówkę - przyznał Pietruszka.

Teraz gdańszczan czeka dwumecz z Nielbą Wągrowiec, który rozstrzygnie który z pierwszoligowców zagra w barażach o PGNiG Superligę. - Chcieliśmy normalnie wygrać. Przeciwnik był trudny, bo grał mądrą piłkę. Wygraliśmy i należy się cieszyć, ale chyba nie do końca nam o to chodziło - powiedział Daniel Waszkiewicz. - Mieliśmy zapewnione baraże, ale chcieliśmy podtrzymać zwycięską passę, ale nam się to udało - dodał Jacek Sulej.

Wybrzeże Gdańsk - Wolsztyniak Wolsztyn 32:29 (17:12)

Wybrzeże: Głębocki, Chmieliński - Piętak 5, Mogielnicki 4, Nidzgorski 4, Rogulski 4 (2 min), Waszkiewicz 4 (4 min), Abram 3, Rakowski 3, Kondratiuk 2 (2 min), Sulej 1, Jasowicz 1, Strzebiecki 1 oraz Suchocki, Markuszewski (2 min).

Wolsztyniak: Płócienniczak - Pietruszka 8, Wajs 5, Rogoziński 4, Kaczmarek 4, Raczkowiak 2, Gessner 2, Głowacki 2, Szutta 1, Kubiak 1 oraz Laskowski.

Kary: Wybrzeże - 10 min, Wolsztyniak - 0 min.

Rzuty karne: Wybrzeże - 3/4, Wolsztyniak - 5/5.