Memoriał Klempela: Komplet porażek Zagłębia w meczach finałowych

Jedyny polski zespół grający o miejsca 5-8 w Memoriale Jerzego Klempela doznał wyraźnej porażki. Zagłębie Lubin przegrało z rywalami z ZTR-u Zaporoże aż 14:24. Swój mecz wygrał też Portowik Jużny.

Zagłębie Lubin miało jeszcze szanse nawet na szóste miejsce, jednak musiało wygrać z ZTR-em Zaporoże i liczyć na porażkę Portowika Jużny z Zariją Astrachań. Zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Bobrka wyraźnie przegrali z rywalami z Ukrainy. Jeszcze w 26. minucie brakowało im zaledwie trzech bramek, jednak później znakomicie zagrali zaporożanie.

Podopieczni Arturasa Juskenasa zdobyli w pięć minut siedem bramek, tracąc zaledwie jedną i prowadzili już 21:12, aby ostatecznie zwyciężyć 24:14. Tym samym w tabeli finałowej Zagłębie zakończyło rywalizację bez punktu.

ZTR Zaporoże - Zagłębie Lubin 24:14 (12:8)

Bramki dla Zagłębia: Rosiek 3, Szymyślik 3, Gumiński 2, Paluch 2, Michałów 2, Przysiek 1, Mitrović 1.

W ostatnim meczu o miejsca 5-8, Zarija Astrachań przegrała z Portowikiem Jużny 18:20. Mimo tej porażki, Zarija zajęła piąte miejsce, gdyż wcześniej wygrała z ZTR-em Zaporoże 20:12.

Zarija Astrachań - HC Portowik Jużny 18:20 (10:11)