Sparingowo: Wysoka wygrana Piotrcovii

W pierwszym z dwóch zaplanowanych na sobotę spotkań sparingowych Piotrcovia wysoko pokonała pierwszoligową Polonię Kępno 31:20 (14:11).

Michał Ostafijczuk

Tylko przez pierwszy kwadrans Polonia utrzymywała kontakt bramkowy z piotrkowskim zespołem. W 11. minucie pierwszoligowiec prowadził nawet 4:3, ale później wszystko przebiegało zgodnie z planem. Już do przerwy Piotrcovia wygrywała trzema trafieniami, a wygrała ostatecznie różnicą jedenastu bramek. Nielicznej publiczności zaprezentowały się nowe piotrkowskie zawodniczki, z których zdecydowanie najlepiej wypadła Katarzyna Pasternak. Pozyskana z Pogoni Baltica Szczecin skrzydłowa rzuciła aż osiem goli.

- W jakim miejscu jesteśmy na dwa tygodnie przed ligą? W Piotrkowie Trybunalskim, w hali Relax - odpowiedział żartobliwie piotrkowski szkoleniowiec Henryk Rozmiarek. Za chwilę już dodał całkiem poważnie: - Zespół musi dużo grać, aby się zgrywać. Dlatego też w czwartek zagramy dwumecz z Olimpią Nowy Sącz, a później być może jeszcze z AZS AWF Warszawa.

Wcześniej Piotrcovię czeka drugi pojedynek z Polonią Kępno. Ten mecz w sobotę o 14:00.

Piotrcovia - Polonia Kępno 31:20 (14:11)