Turniej w Kościerzynie: W pierwszym dniu wygrywali gospodarze i Pomezania

W pierwszym dniu Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna zwycięstwa odniosły Polski Cukier Pomezania Malbork oraz Vetrex Sokół Kościerzyna.

Turniej w Kościerzynie otworzyło spotkanie dwóch zespołów, których przedstawiciele otwarcie mówią o chęci gry w górnej połówce tabeli I ligi. Polski Cukier-Pomezania Malbork nie dała jednak szans zespołowi KS Wójcik Meble Elbląg i wygrała 31:22, do przerwy prowadząc już 17:8.

W kolejnym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły Vetrex Sokół Kościerzyna i Kar-Do Spójnia Gdynia. W dziesiątej minucie piąty bieg wrzucili gospodarze, którzy ze stanu 4:4 wyszli na 10:4, aby wygrać pierwszą połowę 15:9. W drugiej części spotkanie było wyrównane, ale ostatecznie Vetrex Sokół wygrał 26:21.

Wyniki I dnia Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna: Polski Cukier-Pomezania Malbork - Meble Wójcik Elbląg 31:22 (17:8) Vetrex Sokół Kościerzyna - Kar-Do Spójnia Gdynia 26:21 (15:9)

W sobotę zostaną rozegrane cztery kolejne spotkania: 10:30 - Polski Cukier-Pomezania Malbork - Kar-Do Spójnia Gdynia 12:30 - Vetrex Sokół Kościerzyna - Meble Wójcik Elbląg 16:30 - Meble Wójcik Elbląg - Kar-Do Spójnia Gdynia 18:30 - Vetrex Sokół Kościerzyna - Polski Cukier-Pomezania Malbork