Siła potentata - relacja z meczu AZS UW Warszawa - Wybrzeże Gdańsk

Wybrzeże Gdańsk potwierdziło duże aspiracje bez większych problemów pokonując szczypiornistów Uniwersytetu Warszawskiego.

Kamil Kołsut

- Jest to mecz na wyjeździe i może być ciężko. My podchodzimy do rywala z pełnym szacunkiem. Na ten mecz wyjdziemy zmotywowani i skoncentrowani w stu procentach, żeby pewnie wygrać - nie krył przez wizytą w stolicy skrzydłowy gdańskiej drużyny, Andrzej Rakowski. Jego zespół nie miał przy Banacha łatwej przeprawy, Wybrzeże zwyciężyło jednak jak najbardziej zasłużenie.

O tym, że z Akademikami na wyjeździe gra się trudno, zespół prowadzony przez Damiana Wleklaka i Daniela Waszkiewicza przekonał się w ubiegłym sezonie, dwa punkty wywożąc z Warszawy po ciężkim i zaciętym meczu. Tym razem gospodarze także starali się postawić trudne warunki wyżej notowanym rywalom, imponując zwłaszcza solidną postawą w defensywie. Gorzej wyglądał atak AZS UW, warszawiacy nie potrafili bowiem znaleźć recepty na szczelną linię obronną Wybrzeża, granicę dziesięciu zdobytych bramek przekraczając dopiero w piątej minucie drugiej części gry.

Przed przerwą gole dla miejscowych zdobywali przede wszystkim Paweł Puszkarski i Łukasz Wolski. Ofensywa gra rywali oparta była na znacznie większej liczbie filarów, a skuteczny sposób na wpisanie się na listę strzelców potrafili znaleźć zwłaszcza Hubert Kornecki, Łukasz Rogulski i Rakowski, dzięki którym gdańszczanie na przerwę schodzili z czterema trafieniami przewagi.

Różnica dzieląca obie ekipy urosła już na starcie drugiej połowy i choć Akademicy momentalnie rzucili się w ambitną pogoń, to już gdy na dwanaście minut przed końcem spotkania do stanu 15:22 doprowadził Krzysztof Mogielnicki wiadomo było, że gospodarze zakończą sobotnie starcie bez punktowej zdobyczy. Na pierwsze zwycięstwo tej jesieni drużynie Sławomira Monikowskiego i Roberta Bliszczyka przyjdzie jeszcze poczekać.

AZS UW Warszawa - Wybrzeże Gdańsk 21:28 (8:12)

AZS UW: Bury, Malanowski - Kuc, Chełmiński 3, Puszkarski 5, Monikowski 4, Wolski 3, Morąg, Zaprutko, Brinovec 3, Praski 3, Kiełbasiński, Rutkowski.