Sambor wygrywa w Kępnie - relacja z meczu KKS Polonia Kępno - Sambor Tczew

Aussie Sylex Sambor Tczew wygrał drugi mecz z rzędu w I lidze kobiet. Tym razem zawodniczki z Pomorza pokonały KKS Polonię Kępno, której nie pomógł nawet atut własnej hali.

Maciej Nowicki

Pierwszy raz w nowym sezonie I liga zagościła w Kępnie. Już przed spotkaniem wśród kibiców mówiło się o hicie kolejki, a nawet rundy. Na przeciwko siebie stanęły dwie drużyny walczące o jak najwyższe cele - Polonia Kępno oraz Aussie Sylex Sambor Tczew.

Zanim jednak drużyny przystąpiły do zawodów, zawodniczki Polonii uroczyście podziękowały przy owacji kibiców na stojąco, za trzyletnią pracę oraz za awans do I ligi byłemu trenerowi kępnianek Marcinowi Pawłowiczowi.

Pierwsza połowa udanie zaczęła się dla przyjezdnych. Już w 5 minucie prowadziły 3:1. Polonia od samego początku spotkania raziła nieskutecznością, oddając bardzo dużo rzutów obok słupka. Sambor również w tej części gry popełnił wiele prostych błędów, jednak oddawane rzuty częściej trafiały do celu i w 17 minucie prowadził 8:4. Bardzo dobre zawody rozgrywały obie skrzydłowe z Tczewa - Justyna Belter oraz Magda Stanulewicz (obie w całym spotkaniu rzuciły po 6 bramek). Końcówka pierwszej odsłony to dalszy ciąg prostych strat z obu stron. Wynik do przerwy 11:9 dla gości.

Kolejne 30 minut to mocne uderzenie tczewianek - szybkie 8 bramek przy tylko 3 miejscowych pozwoliło powiększyć przewagę, którą jak się okazało przyjezdne nie oddały już do końca pojedynku. Polonia dalej grała na bardzo niskim procencie skuteczności i na 10 minut przed końcową syreną przegrywała już 24:14. Trener drużyny gości pozwolił wtedy na wejście kilku swoim młodym wychowankom. W takiej sytuacji końcówka należała dla miejscowych, które odrobiły jeszcze kilka bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Sambora 25:18.

O pechu może mówić Grażyna Cichoń, która doznała urazu prawej stopy i została odwieziona do kępińskiego szpitala. Wstępne badania wskazują na uraz stawu skokowego i dalszego leczenia w poradni chirurgicznej.

Polonia Kępno - Aussie Sylex Sambor Tczew 18:25 (9:11)

Polonia: Przebierała, Słota - Wynnyk 1, Grozdanowska 3, Gałka, Walczak, Struzik 2, Łukasik 4, Niziołek 1, Cichoń, Kucharska, Romanowska, Fijałkowska 4, Nowicka E. 3
Kary: 8 minut (Wynnyk, Grozdanowska, 2x Nowicka E.)
Karne: 0/3

Sambor: Frankowska, Kordunkowska - Orzłowska, Dorsz, Belter 6, Dominik 4, Gwizdalska, Stanulewicz 6, Kajtek, Nowakowska, Skonieczna A., Gelińska, Jezierska 1, Skonieczna K. 2,Tomczyk 1, Krajewska 5
Kary: 2 minuty (Dominik)