Polonia poległa w Kościerzynie, Sambor gromi - podsumowanie 3. kolejki I ligi kobiet

W weekend po raz trzeci w tym sezonie na parkiety wybiegły szczypiornistki z I ligi. W najciekawszym meczu zespół UKS PCM Kościerzyna pokonał Polonię Kępno.

W tym artykule dowiesz się o:

Aussie Sylex Sambor Tczew wciąż nie ma sobie równych na pierwszoligowych parkietach. Lider rozgrywek tym razem udzielił lekcji szczypiorniaka młodym zawodniczkom SMS-u Płock. Spadkowicz z PGNiG Superligi zapisał na swoim koncie trzecie efektowne zwycięstwo i pewnie zmierza po awans. W spotkaniu drużyn walczących o utrzymanie beniaminkowie z Kobierzyc i Nowego Sącza podzielili się punktami.

W najciekawszym spotkaniu 3. kolejki zespół UKS PCM Kościerzyna pokonał Polonię Kępno. W minionym sezonie pojedynki tych drużyn dostarczyły sporo emocji, nie inaczej było i tym razem. W pierwszej połowie ton rywalizacji nadawała Polonia. Po zmian stron role się odwróciły i to zespół z Kościerzyny rządził na parkiecie, odnosząc wysokie nadspodziewanie zwycięstwo. Szczypiornistki UKS zrehabilitowały się za ostatnią porażkę w Nowym Sączu.

Wciąż niepokonane na pierwszoligowych parkietach pozostają szczypiornistki AZS AWF Warszawa. Tym razem Akademiczki komplet punktów wywalczyły w Obornikach, choć miejscowa Sparta bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę rywalom ze stolicy. Sparta doznała już drugiej porażki w sezonie.

Na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach wciąż czeka Słupia Słupsk. Tym razem szczypiornistki z Pomorza musiały uznać wyższość Jutrzenki Płock. Postawa słupszczanek w pierwszych meczach sezonu to spore rozczarowanie. Pozytywnie zaskakują natomiast Akademiczki z Lublina. Tym razem piłkarki ręczne z Lubelszczyzny pokonały na wyjeździe Tor Dobrzeń Wielki, choć pierwsza połowa wskazywała na wygraną gospodyń. Po przerwie Akademiczki zaprezentowały się dużo lepiej i odniosły efektowne zwycięstwo.

3. kolejka MMKS Jutrzenka Płock - MKS Słupia Słupsk 38:31 (16:14) SKF KPR Sparta Oborniki - AZS-AWF Warszawa 26:27 (10:13) Tor Dobrzeń Wielki - MKS AZS UMCS Lublin 17:27 (11:10) Aussie Sylex Sambor Tczew - SMS ZPRP Płock 34:21 (17:14) UKS PCM Kościerzyna - KKS Polonia Kępno 27:17 (8:9) KPR Kobierzyce - Dwójka Profil Nowy Sącz 26:26 (12:15)