Deklasacja w ostatnim kwadransie - relacja z meczu AZS AWF Warszawa - Dwójka Profil Nowy Sącz

W rozegranym w sobotę spotkaniu 8. kolejki I ligi piłkarek ręcznych AZS AWF Warszawa pokonał przed własną publicznością Dwójkę Profil Nowy Sącz 35:27 (17:17).

Redakcja
Redakcja

Mecz od początku był wyrównany. Prowadzenie zmieniało się co chwilę. W 17 minucie Dwójka Profil Nowy Sącz prowadziła 11:8 i taka przewaga trzybramkowa utrzymała się aż do 27 minuty. Jednak ostatnie 3 minuty pierwszej połowy to popis skutecznej gry gospodyń, które ten fragment gry wygrały 3:1. Oba zespoły na przerwę schodziły przy wyniku 17:17.

Druga połowa rozpoczęła się od dwuminutowej kary dla gospodyń, w czasie której Dwójka dorzuca 3 bramki nie tracąc przy tym żadnej. W 33 minucie zawodniczki z Nowego Sącza wyszły ponownie na trzy bramkowe prowadzenie. Kolejne 10 minut to wyrówna gra z lekką przewagą gospodyń. Warto odnotować, że w tym okresie dwukrotnie została zatrzymania z linii 7 metrów najskuteczniejsza zawodniczki 1 ligi kobiet - Marzena Cempa.

W 44 minucie na tablicy widniał po raz ostatni remis 25:25. Od tej chwili zawodniczki AWF kompletnie zdominowały swoje przeciwniczki rzucając 7 bramek nie tracąc przy tym nawet jednej. W wyniku czego w 53 minucie zawodniczki Akademiczki wygrywały 32:25. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 35:27.

AZS AWF Warszawa - Dwójka Profil Nowy Sącz 35:27 (17:17)

AWF: Kordowiecka, Michalska, Stępniak, Zamęcka - Mazurek 9 (4/4), Lewandowska 6 (0/1), Pawłowska 5, Pożoga 5, Joszczuk 4, Kwiatkowska 3, Gutowska 2, Młynarska 1, Osińska, Zięba.
Kary: 8 min (Kwiatkowska, Joszczuk, Młynarska, Pożoga ).

Dwójka: Kaspar, Błaszczyk - Ruchała 8, Basta 7, Kuzia 4, Cempa 3 (1/3), Kamińska 2, Kawa 1, Majerczyk 1, Waligóra 1, Bodziony, Sroka, Przechytko, Fecko.
Kary: 12 min (Kuzia 2x, Cempa, Kawa, Ruchała, Waligóra).

Sędziowie: Jarzynka, Siedlarz.