Absolwenci SMS-u pokazali klasę byłym trenerom - relacja z meczu SMS ZPRP Gdańsk - Wybrzeże Gdańsk

SMS ZPRP nie miał szans w meczu z Wybrzeżem. Gdańscy licealiści przegrali aż 20:35, a od 14 do 37 minuty Wybrzeże zdobyło aż piętnaście bramek, tracąc zaledwie trzy.

Michał Gałęzewski

W drużynie Wybrzeża znajduje się wielu absolwentów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W sobotę w czerwono-biało-niebieskich barwach zagrało ich pięciu i co ciekawie łącznie zdobyli 24 bramki - o 4 więcej niż ich rywale. - Dużo było absolwentów SMS-u i cieszymy się, że prezentują dobrą postawę w tak dobrej drużynie. Podstawowym zawodnikiem Wybrzeża jest Łukasz Rogulski, dużo grają Patryk Abram, Adrian Kondratiuk i Krzysztof Mogielnicki. Wypunktował nas Wojciech Prymlewicz. To pierwszy sezon na wyższym poziomie Wojtka, który w trzecim meczu z rzędu grał dobrze - powiedział Dariusz Tomaszewski, który pracował wcześniej z tymi szczypiornistami.

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy po dziesięciu minutach, gdy bramkę zdobył Marcin Szopa prowadzili z bardziej doświadczonymi rywalami 5:4. - Na początku byliśmy bojowo nastawieni na to spotkanie i nie chcieliśmy się poddać. Oni muszą, my możemy. Nie mamy nic do stracenia. Zawsze walczymy od początku do końca i staraliśmy się jak najlepiej zagrać ten mecz - powiedział Maciej Majdziński.

Później jednak na boisku istnieli tylko czerwono-biało-niebiescy, którzy od 14 do 37 minuty zdobyli piętnaście bramek, tracąc zaledwie trzy! Bardzo dobrze bronił Sebastian Sokołowski, a w Wybrzeżu Dawida Glabika punktowali przede wszystkim Łukasz Rogulski i Wojciech Prymlewicz, który w całym spotkaniu aż ośmiokrotnie pokonywał swoich kolegów z ubiegłego sezonu.

Wybrzeże konsekwentnie powiększało swoją przewagę, aby w 46 minucie prowadzić już 26:12. W ostatnich minutach Wybrzeże nie grało już tak dobrze w obronie, a po wejściu na bramkę Marcina Głębockiego, SMS grał pewniej w ataku i wykorzystywał nadarzające się okazje do strzelenia bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 20:35. - Młodzież postawiła nam na początku ciężkie warunki, ale doświadczenie było po naszej stronie. Nie było historii w tym meczu, ale w SMS-ie gra wielu ciekawych chłopaków. Przyszłość przed nami - podsumował Daniel Waszkiewicz.

SMS ZPRP Gdańsk - Wybrzeże Gdańsk 20:35 (8:18)

SMS ZPRP: Glabik, Skrzyniarz, Dyszer - Gąsiorek 5, Majdziński 3, Szopa 2/1, Brukwicki 2, Pedryc 2, Kowalczyk 2, Bąk 1, Gasin 1, Czarnecki 1, Chyła 1 oraz Potoczny, Matuszak, Grzegorek.
Kary: 6 min.
Rzuty karne: 1/2.

Wybrzeże: Sokołowski, Głębocki - Prymlewicz 8, Kondratiuk 6/2, Mogielnicki 4, Rogulski 4, Wiak 3, Rakowski 3, Kornecki 3, Jasowicz 2, Abram 2 oraz Nilsson, Papaj, Sulej, Żak.
Kary: 2 min.
Rzuty karne: 2/2.

Kary: SMS ZPRP - 6 min. (Kowalczyk 4 min., Bąk 2 min.), Wybrzeże - 2 min. (Wiak 2 min.).
Sędziowie: Wojdyr, Kaszubski (Gdańsk).