Faworytki nie zawiodły, cenna wygrana Góralek (wyniki)

W środę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi rozegrały 13. kolejkę spotkań. W najciekawszym meczu Olimpia-Beskid Nowy Sącz pokonała Energę AZS Koszalin.

Sławomir Bromboszcz

Środowe spotkania w większości przypadków okazały się jednostronnymi widowiskami. Pewne zwycięstwo odniosły mistrzynie Polski z Lublina, które nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem Piotrcovii. Podopieczne Sabiny Włodek już po 20 minutach gry prowadziły 16:6. MKS zwyciężył 33:24 i wciąż przewodzi stawce superligowców.

Tuż za plecami lublinianek plasuje się Vistal Gdynia. W środę gdynianki pewnie pokonały w Chorzowie tamtejszy Ruch. Zespół Jensa Steffensena już po 12 minutach gry prowadził 7:2 i bezpiecznego prowadzenia nie oddał. Vistal w dobrym stylu zwyciężył 30:20. Z wysokiej wygranej cieszyły się także szczypiornistki Zagłębia Lubin, które nie miały najmniejszych kłopotów ze zdobyciem kompletu punktów w Olkuszu. Beniaminek musiał uznać wyższość Miedziowych 21:34.

Emocji nie było także w Elblągu, gdzie miejscowy Start bez problemu poradził sobie z KPR-em Jelenia Góra. Po 20 minutach gry zespół Antoniego Pareckiego prowadził już 17:8 i przez pozostałą część zawodów kontrolował sytuację na parkiecie, wygrywając 34:28. Najciekawsze okazało się spotkanie w Nowym Sączu, gdzie miejscowa Olimpia Beskid gościła AZS Koszalin. Przez pierwsze 25 minut gra toczyła się bramka za bramkę. Przed przerwą Góralki zdołały wypracować trzybramkowe prowadzenie 13:10. Tej zaliczki podopieczne Lucyny Zygmunt nie roztrwoniły i zainkasowały niezwykle cenne punkty, wygrywając 30:24.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS Selgros Lublin 24:33 (11:19)
Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Agata Wypych 11, Anna Szaflicka 5; dla MKS - Joanna Drabik 8, Karolina Konsur 7.

SPR Olkusz - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 21:34 (13:17)
Najwięcej bramek: dla SPR - Paulina Marszałek 6, Natalia Wicik 6; dla KGHM Metraco Zagłębia - Joanna Obrusiewicz 10, Kaja Załęczna 5.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz  - Energa AZS Koszalin 30:24 (13:10)
Najwięcej bramek: dla Olimpii-Beskidu - Katarina Dubajova 12, Anna Maślanka 6, Joanna Gadzina 5; dla Energi AZS - Monika Odrowska 5, Sylwia Lisewska 4.

Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 34:28 (19:13)
Najwięcej bramek: dla Startu - Joanna Waga 8, Kinga Grzyb 7, Edyta Szymańska 5; dla KPR - Lidia Żakowska 9, Małgorzata Mączka 8, Kinga Damaziak 6.

KPR Ruch Chorzów - Vistal Gdynia 20:30 (10:14) Najwięcej bramek: dla Ruchu - Katarzyna Sadowska 5, Agnieszka Podgrygała 4; dla Vistalu - Loredana Matyka 9, Iwona Niedźwiedź 8.