Trójkolorowi wciąż niepokonani - relacja z meczu Francja - Białoruś

Francja pokonała Białoruś 39:30 i po przedostatniej kolejce pozostaje niepokonana. W przypadku wieczornego zwycięstwa Polaków, już we wtorek Francuzi mogliby się cieszyć z awansu do półfinału.

Michał Gałęzewski

Ekipa Clauda Onesty od pierwszych minut grali niezwykle skutecznie. Francuzi już w czwartej minucie po trafieniu Valentina Porte prowadzili 4:0! Dodatkowo do szóstej minuty czterokrotnie pomylił się gwiazdor Białorusinów - Siarhei Rutenka, który w pierwszej połowie grał zaledwie osiem minut, dodatkowo zmagając się z urazem resztę meczu przesiedział na ławce rezerwowych.

Świetna skuteczność Trójkolorowych trwała do jedenastej minuty, w której bramkę na 9:3 zdobył Guillaume Joli. Później jednak Białorusini znaleźli sposób na Thierrego Omeyera. W szesnastej minucie celnie ze skrzydła rzucił Maksim Baranau i nasi wschodni sąsiedzi przegrywali już tylko 7:10. Do końca pierwszej połowy Francja utrzymywała bezpieczną, 3-6 bramkową przewagę. Ostatecznie po bramce Guillauma Joli Francja wygrała tę część spotkania 20:16.

Od początku drugiej połowy Białorusini co prawda grali bardzo ambitnie, jednak brakowało im wyraźnie argumentów zarówno w obronie, jak i w ataku i nie zdołali zbliżyć się do znakomitej jakościowo reprezentacji Francji. Sporo ożywienia wprowadził Jerome Fernandez, który niedługo po wejściu na boisko kilka razy posłał niezwykle szybkie pociski w kierunku Kazimierza Kotlińskiego. Ostatecznie Francja pokonała Białoruś 39:30.

Dzięki zwycięstwu, Trójkolorowi już we wtorek mają szansę zapewnić sobie awans do półfinału. Stanie się tak wtedy, gdy Polska wygra ze Szwecją. Tylko w przypadków dwóch porażek biało-czerwonych oraz przegranej niepokonanych jak dotąd Francuzów ze Szwedami różnicą czterech bramek, nie zobaczymy tej kadry w półfinale.

Francja - Białoruś 39:30 (20:16)

Francja: Omeyer, Dumoulin - Honrubia 9, Joli 6, Porte 5, Sorhaindo 4, Narcisse 4, Anic 4, Fernandez 3, Grebille 3, Abalo 1 oraz Nyokas, Accambray, L.Karabatić, N.Karabatić.
Kary: 2 min.
Karne: 4/5.

Białoruś: Kotliński - Brouka 6, Nikulenkau 6, Shylovich 4, Baranau 4, Babichev 3, Kamyshyk 3, Semenov 2, Zaitsau 1 Astrashapkin 1 oraz Chrystabayeu, S.Rutenka, Niazhura.
Kary: 6 min.
Karne: 6/6.

Kary: Francja - 2 min. (N.Karabatić - 2 min.), Białoruś - 6 min. (Brouka - 2 min., Chrystabayeu - 2 min., Babichev - 2 min.).