MKS o krok od tytułu - relacja z meczu MKS Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin

W drugim spotkaniu finałowym PGNiG Superligi kobiet MKS Selgros Lublin pokonał we własnej hali KGHM Metraco Zagłębie Lubin 25:21 (14:16). W rywalizacji do trzech zwycięstw lublinianki prowadzą 2-0.

Joanna Krześniak

Drugie spotkanie finałowe miało podobny przebieg do tego rozegranego dzień wcześniej. Zawodniczki z Lubina szybko uzyskały trzy bramki przewagi, m. in. dzięki trafieniom Karoliny Semeniuk-Olchawy. W kolejnych minutach dzięki skutecznej grze w obronie przewaga Zagłębia Lubin wzrosła, a wynik na 6:12 podwyższyła Joanna Obrusiewicz. 10 min przed końcem pierwszej połowy obrończynie tytułu wzięły się za odrabianie strat, kontaktową bramkę 12:13 zdobyła Kamila Skrzyniarz. Jednak błędy sprawiły, że Miedziowe na przerwę schodziły z prowadzeniem 14:16.

Po zmianie stron kibice w hali Globus na bramki musieli czekać do 37 min. Wtedy też rzut karny wykorzystała Alina Wojtas, a chwilę później także z karnego wyrównała stan rywalizacji (16:16). Bramkę dającą lubliniankom prowadzenie w meczu zdobyła Skrzyniarz. Przyjezdne wykorzystały grę w przewadze, po karze 2 min dla Agnieszki Koceli i po bramce z 7 metrów Klaudii Pielesz na tablicy wyników był remis po 18. Znakomicie w bramce spisywała się Aleksandra Baranowska, która pod koniec pierwszej części spotkania zastąpiła Ekaterinę Dzhukevą. 8 min przed końcem meczu swoje 10. trafienie zanotowała Wojtas. W końcówce dwie bramki dołożyła Dorota Małek i ostatecznie zawodniczki MKS-u zwyciężyły 25:21. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2-0.

Najlepszymi zawodniczkami spotkania wybrane zostały: Klaudia Pielesz i Alina Wojtas.

Trzecie spotkanie finałowe oba zespoły rozegrają w sobotę w Lubinie. Początek godz. 15.

MKS Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 25:21 (14:16)