Bielecki ratuje punkt Lwom

Niesamowite emocje przeżyło 5,5 tyś kibiców zebranych w Europahalle. Ich drużyna Rhein-Neckar Löwen po dramatycznej końcówce zremisowała z RK Zagreb 27:27.

Na początku spotkanie nie układało się po myśli gospodarzy. W piętnastej minucie meczu Lwy przegrywały już 5:9. Zawodnicy RK Zagreb do końca pierwszej połowy utrzymywali bezpieczną przewagę nad RNL, schodząc na przerwę z czterobramkowym prowadzeniem. Po trzech minutach drugiej części gry przewaga gości wzrosła do sześciu oczek. Wtedy gospodarze wzięli się do odrabiania strat i na sześć minut przed końcem spotkania doprowadzili do remisu 24:24, a dwie minuty później wyszli na prowadzenie 25:24. Chorwatom udało się jeszcze wypracować jednobramkową przewagę 27:26, jednak w ostatnich sekundach meczu trafienie Karola Bieleckiego zapewniło punkt RNL.

Drużyny Rhein-Neckar Löwen oraz RK Zagreb już w weekend zapewniły sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Pick Szeged oraz Wiśle Płock pozostaje walka o trzecią pozycję w grupie H.