Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga: Wygrana Sambora i MKS Lublin

Pierwszego dnia elbląskiego turnieju zwycięstwo odniósł beniaminek PGNiG Superligi kobiet Sambor Tczew oraz mistrz Polski MKS Selgros Lublin.

Trzydniowy turniej o Puchar Prezydenta Elbląga jest jednym z ostatnich sprawdzianów przed nierozpoczęciem ligi. Do Elbląga przyjechał mistrz Polski MKS Selgros Lublin, Piotrcovia Piotrków Trybunalski, beniaminek PGNiG Superligi kobiet Sambor Tczew oraz I-ligowa drużyna UKS PCM Kościerzyna. [ad=rectangle] Na inaugurację turnieju gospodarz zmierzył się z tczewskim Samborem. Spotkanie od początku było wyrównane, a beniaminek walczył z szóstą drużyną minionego sezonu jak równy z równym i w końcówce pierwszej partii zdołał odskoczyć na trzy trafienia. Po przerwie elblążanki goniły wynik i w końcu w 50. minucie doprowadził do wyrównania 23:23. Dziesięć minut później na tablicy wyników ponownie widniał remis, jednak rzut wolny miały tczewianki. Elblążanki ustawiły mur, jednak świetnym rzutem popisała się Tatiana Bilenia, która dała zwycięstwo swojej drużynie.

Start Elbląg  - Aussie Sylex Sambor Tczew 26:27 (13:16)

Start: Kędzierska, Borkowska - Lisewska 6, Szymańska 4, Sądej 3, Waga 3, Jędrzejczyk 3, Cekała 2, Żakowska 2, Aleksandrowicz 1, Kołodziejska 1, Wolska 1, Klonowska, Grzyb, Mielczewska, Karwecka. Sambor: Kordunowska, Wiercioch – Belter 4, Łukasik 4, Bilenia 4, Pasternak 3, Olszowa 3, Skonieczna 3, Strzałkowska 2, Nowicka 2, Krajewska 2, Orzkowska, Mazur, Szulc, Gelińska, Tomczyk.

W drugim spotkaniu na parkiecie pojawiły się mistrzynie kraju oraz Piortcovia Piotrków Trybunalski. Wynik meczu otworzyła Alina Nowak, dając swojej drużynie pierwsze i zarazem ostatnie prowadzenie. Lublinianki natychmiast odpowiedziały na to trafienie zdobywając aż pięć bramek pod rząd. Kolejne minuty były wyrównane, a piotrkowianki ambitnie goniły wynik, by w końcu, po rzucie Moniki Kopertowskiej dojść rywalki na jedno trafienie. W kolejnych akcjach większymi umiejętnościami popisywały się zawodniczki MKS, które na przerwę schodziły prowadząc 19:15. Druga połowa była w miarę wyrównana. Obie drużyny zanotowały serie rzutów. Najpierw od 37. do 42. minuty punktowały tylko mistrzynie Polski (25:17), a w końcówce również taką sama ilością rzutów odpowiedziały rywalki zmniejszając rozmiary porażki do pięciu goli. MKS Lublin wygrał 32:27.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS Selgros Lublin 27:32 (15:19)

Piotrcovia: Opelt, Kuzmierska, Jurkowska - Agova 3, Gomułka 2, Jałoszewska 1, Kucharska 5, Kotecka 1, Kopertowska 5, Nowak 3, Olek, Osuch 1, Piecaba 3, Rol 3. MKS: Dzhukeva, Baranowska - Konsur 3, Małek 5, Kocela 3, Rola 2, Gęga 6, Diane de Jesus 3, Repelewska 2, Kozimur, Nestsiaruk 1, Mihdaliowa 3, Nocuń, Skrzyniarz 3, Syncerz 1.